پوشش ویژه کرونا

در پرسون از رویدادهای لحظه ای کرونا در ایران و جهان باخبر شوید.

مهمترین اخبار

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با اشاره به روند نزولی موج هفتم کرونا در پایتخت، گفت: قطعا اگر با همین روال پیش برویم، ان‌شاءالله تا اوایل مهرماه موج هفتم بیماری بالاخره فروکش می‌کند.
زیرسویه اومیکرون BA.۱، زمستان گذشته، در اروپا شیوع پیدا کرد و تغییر گسترده‌ای در آمار ابتلا و مرگ و میر ایجاد کرد. با گذشت زمان، زیرسویه BA.۵، جایگزین زیرسویه قبلی شد.

وزارت بهداشت اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 1067 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 23 هموطن در اثر ابتلا به این ویروس فوت کردند.
محققان دریافتند که شرکت کنندگان آلوده به انواع آلفا، دلتا و اومیکرون نسبت به افراد آلوده به انواع سویه‌های دیگر، آر ان ای ویروسی بیشتری را هنگام بازدم منتشر می‌کنند. اینها شامل سویه قدیمی مانند نمونه‌ای که برای اولین بار در ووهان، چین شناسایی شد و نمونه‌هایی مانند گاما که با افزایش قابلیت انتقال مرتبط نیستند، بود.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.
بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۹۹ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۸۱۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۶۹ هزار و ۹۱۱ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۸ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۶۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۸۶ نفر از آنها بستری شدند.
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن توضیح درباره آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: استقبال خوبی از انجام واکسیناسیون در دزهای تلفیقی در تهران و به خصوص افراد نیازمند تلقیح واکسن کرونا نشده است.
مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۳ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.
تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در ۲۴ استان کشور کاهش یافته است و در هفته سوم مردادماه، ۱۰۴۱ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شده‌اند.