مهمترین اخبار

تازه ترین هدیه چین به مردم جهان یک ویروس جهش‌یافته تازه کشف شده است؛ کرونای آمازونی که این بار در ژاپن با مبتلایانی از برزیل مشاهده شده است.
علیرغم گزارش های و اخبار «پرسون» در بحث بود یا نبود کرونای انگلیسی در کردستان و مخالفت برخی از مسئولان بهداشتی و دیگر مدیران ارشد این استان، نهایتا رییس سازمان نظام پزشکی کشور امروز وجود کرونای انگلیسی در این خطه را تایید کرد.

آخرین آمار کرونا در ایران؛

فوت ۹۱ بیمار در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با فوت ۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان به ۵۶ هزار و ۲۶۲ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی در شبانه روز گذشته ۵ هزار و ۹۶۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان مطرح کرد:

۶ شهر کردستان آبی شد/ حکمرانی شرایط زرد در سنندج، بیجار، دیواندره و سروآباد

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرهای سقز، دهگلان، قروه، کامیاران، مریوان و بانه آبی و در سنندج، بیجار، دیواندره و سروآباد زرد است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: همه مسافرانی که از اروپا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی وارد کشور می شوند، ضروری است علاوه بر تست مجدد در مبادی ورودی، به مدت مناسب و منطبق با پروتکلهای مربوطه در محل سکونت به صورت قرنطینه به سر برند.

آخرین آمار کرونا در ایران؛

فوت ۸۲ بیمار در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با فوت ۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان به ۵۶ هزار و ۱۰۰ نفر رسید.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین وضعیت بروز و فوتی ناشی از کووید۱۹ در کشور را تشریح کرد و از افزایش شمار شهرهای در وضعیت قرمز بیماری به هفت شهر و همچنین قرار گرفتن ۱۹۲ شهر در وضعیت آبی این بیماری خبر داد.
نماینده ویژه مجلس در کمیته واکسن وزارت بهداشت، عنوان کرد: اصلا جای نگرانی برای اشباع بازار تولید واکسن وجود ندارد و ما برای اطمینان به همه شرکت‌های فعال تولید واکسن و توجه به بازار منطقه نیاز داریم.
گروهی از دانشمندان در تحقیقات اخیر خود ماده را شناسایی کردند که ممکن است توانایی بالایی در سرکوب ویروس کرونا داشته باشد.
سلمانی گفت: اگرچه کاهش آمار بستری‌های مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان همچنان ادامه دارد، اما این به معنای پایان کرونا نیست بلکه در صورت غفلت و عادی انگاری اوضاع، بار دیگر شاهد افزایش ابتلا و مرگ و میر در استان یزد خواهیم بود.