مهمترین اخبار

یادداشت/ دکتر بهبهانی صاحب امتیاز و‌ مدیر مسئول روزنامه سایه که همزمان مدیر عامل تعاونی مطبوعات کل کشور هم  در اختیار داشت به شرح وظایف و ‌عملکرد تعاونی مطبوعات کل کشور پرداخت و از محاسن عضویت در این تعاونی دقایق فراوانی ایراد سخن نمود تا اینکه چند نشریه تمایل خود را جهت  عضویت در این تعاونی اعلام نموده و به فراخور حال خود با پرداخت مبالغی که حداقل دویست هزار تومن بود سهامداران آن تعاونی شدند که در ما به ازای آن از امتیازات مختلف آن تعاونی همانند ماشین و زمین وخانه و حتی سهمیه کاغذ به صورت اقساطی بهره مند می شدند
یادداشت/ کوله بار سفر شاعران خالی از مادیات و ظواهر دنیای فانی است و آنچه هست، احساسات جاودانه ای است که نه تنها در مسیر زندگی، که در سفر به جاودانگی نیز همراه اوست. این تنها یادگاری است که می توان با خود از دنیای خاکی به جهان جاودان برد.                                                                        

بررسی پرونده لایو جنجالی اینفلوئنسر اینستاگرامی با نوجوان 14 ساله؛

از ماست که بر ماست / تاثیر شبکه های اجتماعی بیشتر از شبکه های تلویزیونی است

انتشار لایو جنجالی اینفلوئنسر اینستاگرامی با یک تینیجر 14 ساله به سوژه این روزهای کاربران فضای مجازی بدل شده و باعث تاسف و تکدر خاطر بسیاری از ایرانیان در سراسر کشور و خارج از ایران شده است.

به بهانه پنجاه و سومین سالگرد درگذشت غلامرضا تختی؛

جهان پهلوان تنها لایق نام شما بود و بس

هفدهم دی ماه در تقویم ورزشی کشور روز مهمی است و آن هم سالروز درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی می باشد که با برگزاری مراسم های مختلف، یاد و خاطره ی این اسطوره تکرار نشدنی دنیای پهلوانی گرامی داشته می شود.
یادداشت/ این روزها مازوت فضای شهر تهران را به سمت و سویی هدایت کرده است که هیچ شهروند تهرانی سلاممان را پاسخ نمی‌گوید زیرا هوا بس ناجوانمردانه آلوده و سرها در گریبان است.
دکتر عبدالمجید شیخی نوشت: جناب دکتر نیلی و سوری که می گویند: «رشد اقتصادی اولویت اول سیاستمداران نبوده است » و یا می گویند: «مساله رشد اقتصادی در سطوح تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری نه مشاهده‌پذیر است، نه تعیین‌کننده؛ درحالی‌ که رشد باید تبدیل به هدف اصلی تصمیمات بلندمدت کشور می‌شد. اما مشاهده نمی‌شود» بفرمایند در کجای سیاستهای کلی که اسناد دائمی و بلند مدت کشور و نظامند سیاستگذاری رشد اقتصادی مشاهده‌پذیر نیست؟ دو پهلو صحبت نکنید!
از نگاه بسیاری تحلیلگران و اندیشه‌ورزان، علم نوعی فعالیت «حل مساله» است. گاهی این مسائل مفهومی و نظری است که دیدگاه انسان‌ها را نسبت به پدید‌ه‌ها تغییر می‌دهد؛ اما در نهایت میزان پیشرفت هر علمی را می‌توان در توانایی حل مسائل فراروی یک کشور ارزیابی کرد.
یادداشت/ اگر شایعات مطرح در فوتبال کرمانشاه رنگ واقعیت به خود بگیرد بدون شک تمامی عوامل پیدا و پنهان این ( مهندسی)سازی مشمئز کننده افشا و به اطلاع افکار عمومی کرمانشاهیان خواهد رسید.
یادداشت/ با توجه به نیاز روز افزون جوامع امروزی به انرژی برای تأمین نیازهای متفاوت، دانشمندان و محققان کشورهای متعددی از جمله ایران، رویکردی اساسی نسبت به دستیابی به انرژی‌های تجدیدپذیر در دستور کار خود قرار داده‌اند.

درد و دل طهماسبی در قالب نقد به دبیر؛

طهماسبی: مگر کفگیر داوری ته دیگ خورده؟

یادداشت/ جناب دبیر سالهاست خانواده کشتی کشورمان خواهان سکانداری فدراسیون کشتی توسط اهالی خانواده کشتی هستند ولی با عملکرد شما در این فدراسیون اکثر آنان پشیمان شده اند.
شاید باور این قضیه که خیلی از هنرمندان حتی توان پرداخت اجاره خانه و برآورده کردن مایحتاج اصلی زندگیشان را ندارند، برای خیلی ها سخت و دور از انتظار باشد، اما متاسفانه این حقیقت این روزهای جامعه هنری ما است.

گذری در مکتب حاج قاسم؛

آسمانی خاک نشین

یادداشت/ آنگاه که در بصیرت به مرتبه فرقان رسیدی و حقیقت حیات را دریافتی و خوب دانستی که از کجا آمده ای، کجا هستی و به کجا خواهی رفت، بجای آنکه خود را وابسته و دلبسته دنیای فانی نمایی از مؤمنان هم روزگار خود، برای سرای باقی خود تایید صلاحیت می گیری.

دستکاری تبلیغاتی برای کشاندن مردم به بورس و موج جدید هیجانات؛

آیا دولت دست در جیب مردم می کند؟

یادداشت/ دولت در لایحه بودجه سال 1400 پیش‌بینی کرده مالیات بر نقل و انتقال سهام در مقایسه با رقم مصوب سال 1399، 6.2 برابر شود؛ یعنی دوباره یک موج شدید از هیجانات در بورس به راه خواهد افتاد که به گفته کارشناسان محوریت سوداگری‌ها با حضور و نقش‌آفرینی بانک‌ها در این موج شدید هیجان به چشم می‌خورد.

جنایتی بزرگ علیه طبیعت؛

غروب مصرف‌گرایی در افق کرونایی

یادداشت/ بیش از یک سال از اپیدمی کوویدـ ۱۹ در جهان گذشته است، اما هنوز هیچ مطالعه‌ای در مورد کاهش مصرف‌گرایی بین مردم کشورهای جهان انجام نگرفته، ولی این نکته برای همگان مشهود است که می‌توان یک یا 2‌ماه بدون سرزدن به پاساژها و بوتیک‌ها و گشت‌وگذار در خیابان‌ها و بازار و تنها با خرید موادغذایی موردنیاز زنده ماند.