مهمترین اخبار

در جریان نشست دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رییس کل بانک مرکزی مقرر شد در خصوص «رمز ارزها» تا پایان فروردین ماه، پس از نهایی شدن و تصویب آئین نامه‌ها، دستورالعمل لازم برای صدور مجوز تاسیس صرافی‌های دیجیتال در مناطق ابلاغ شود.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در نشستی خبری به تشریح دستاوردهای شش ساله جنگ علیه این کشور پرداخت و اعلام کرد که ارتش در طول این سالها با ۴۹۹ موشک بالستیک تاسیسات نظامی عربستان و امارات را هدف قرار داده است.
ششمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری با محوریت " از کرامت انسانی در اسلام تا حقوق بشر در غرب" از طرف سازمان جوانان حقوق بشر و با مشارکت مرکز علمی فرهنگی محمد مصطفی (ص) اسن یورت و با حضور کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی سرکنسولگری ایران در استانبول ترکیه برگزار شد.
سردار علیرضا لطفی گفت: در مجموع ۹۳/۷ جرایم جنابی کشف شد. ۴۰ درصد آدم ربائی، ۱۹ درصد تجاوز، ۷۵ درصد حریق عمدی و اسید، ۲۵ درصد سرقت و ۱۵ درصد در زمینه فقدان با کاهش روبرو هستیم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نشست «بررسی حقوقی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» گفت: ما از آموزش و پرورش درخواست کردیم که سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی داشته باشیم که تازه ۲ هفته پیش سازوکار آن از طرف این وزارت‌خانه تایید شد. سیم‌کارت دانش‌آموزی یعنی هر فرد زیر ۱۸ سال می‌تواند برای خود سیم‌کارت داشته باشد که مسئولیت حقوقی آن متوجه والدینش است که مصوبه آن بعد از سال‌ها اینترنت و تکنولوژی هراسی، به تصویب رسید.
نشست اقتصادی دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با استاندار، نمایندگان مردم خرم آباد و چگنی در مجلس یازدهم، معاونین اقتصادی شهرهای ازنا و الیگودرز، مسئول امور زنان لرستان و فعالین اقتصادی خرم آباد با هدف بازسازی اقتصاد ضعیف استان و خرم آباد، جذب سرمایه گذار، ایجاد کمربند اقتصادی و صنعتی در لرستان برگزار شد.

دکتر مونسان در نشست «گفت‌و‌گوی هفته» وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد؛

استفاده از ظرفیت‌های دانش‌آموزی در طرح میراثبانان افتخاری/ بازدید دانش‌آموزان از موزه‌ها

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در وزارت آموزش و پرورش، گفت: استفاده از ظرفیت‌های مشترک می‌تواند در دستور کار این دو دستگاه قرار گیرد. به‌عنوان مثال در طرح میراثبانان افتخاری می‌توان از ظرفیت‌های دانش‌آموزی بهره برد.

وزیر صمت در نشست شورای راهبری فرش دستباف خبر داد:

ارتقاء جایگاه صادراتی فرش دستباف با تکمیل زنجیره تامین

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست شورای راهبری فرش دستباف ایران که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، از کاهش تعرفه واردات نخ ابریشم از ۲۶ درصد به ۲۰ درصد و تصویب آن در هیئت دولت خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این مژده را به مردم ایران می‌دهیم که در دو تا سه ماه آینده یکی از قطب‌های بزرگ تولید واکسن کرونا در منطقه و یکی از صادرکنندگان مهم این واکسن به جهان خواهیم بود.
معاون سازمان صداسیما گفت: بودجه یک درصدی برای صداوسیما توسط دولت پذیرفته نشد و حتی ۴۰ درصد تبلیغات بازرگانی که توسط بانک‌ها تامین می‌شد با دستور دولت حذف شد و بعد هم تبلیغات اپراتوها با دستور وزارت ارتباطات به صداوسیما داده نشد.

دکتر علی اکبر نیکواقبال اقتصاد دان و استاد دانشگاه تهران:

مالزی و سیاستگذاریهای صحیح و درس آموز

نیکواقبال با اشاره به فقیر بودن کشور مالزی در نیم قرن پیش گفت: تا حدود 40 الی 50 سال پیش، مالزی جزء فقیرترین کشورهای دنیا بود ولی در سال های بعد توانست با سیاستگذاریهای صحیح و سالم اجتماعی و اقتصادی، خود را به بالاترین درجات رشد اقتصادی برساند.