مسؤول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری فارس، گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس از علاقه‌مندان نقد شعر و مباحث نقد ادبی دعوت کرد در سلسله جلسات مجازی نقد شعر حضور یابند.
«ماهو»، اولین مجموعه از داستان‌های کوتاه نوجوان توسط انجمن ادبی حیرت روانه بازار چاپ و نشر کتاب خواهد شد.
انتشارات یک‌صفحه‌ای با تولید محتواهای خواندنی و ارزشمند، مدت‌هاست که در نبرد با بی‌میلی و بی‌رغبتی به مطالعه پیروز شده است. در این روزهای کرونایی نیز، خلاقیت‌هایی نو در تولید و ارائه محتوا بر سیل مخاطبان کتاب‌های یک‌صفحه‌ای افزوده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مبحث «مکان سوم» به عنوان یکی از مباحث روز دنیا گفت: هر اندازه مکان‌های سوم ما با زیست بوم فرهنگی و تعالی انسانی همراه‌تر باشند، محیط خانه و محل کار نیز محیط سالم‌تری خواهد بود و در این مسیر یکی از ایده‌های مورد توجه این بود که کتابخانه می‌تواند این مکان سوم باشد.

در بیست و سومین سال‌روز درگذشت زنده‌یاد منصور همایونی

کتاب «سایه همایون» منتشر شد

کتاب «سایه همایون» نوشته سید جواد اشکذری توسط انتشارات «بوی شهر بهشت» شهرداری مشهد در بیست و سومین سال‌روز درگذشت زنده‌یاد منصور همایونی منتشر شد.
خانواده احمدرضا احمدی، شاعر و نویسنده نام‌آشنا، اعلام کردند: این شاعر صاحب سبک، به دلیل سکته مغزی روز گذشته (۱۳ مهر)، در خانه تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد.

به بهانه انتشار فایل صوتی کتاب با صدای چکامه سرا مطرح شد؛

شرحی بر کتاب منظومه خاک و خون

یادداشت/تاریخ دیرینه کشورعزیزمان ایران ، مصائب بسیاری که بر ایرانیان تحمیل شده اند را درخود به ثبت رسانده است . از هزاران سال پیش، عوامل بسیاری همچون موقعیت جغرافیائی ویژه این سرزمین، دستیابی به منابع بسیارغنی وطبیعی موجود درایران، کشورگشائی ها وحتی در مواردی کینه و حسد کشورهای قدرتمند ، آتش جنگ های بسیاری را دراین کشورمشتعل کرده است.