میادین میوه و تره بار محله های شهر تهران یکی از مکان های عرضه کالاهای اساسی به حساب می آید که به دلیل قیمت و توزیع مناسب مورد استقبال پایتخت نشینان قرار گرفته است.
رئیس سابق سازمان شیلات گفت:«طرح های هدفمند بسیار خوبی در برنامه ششم توسعه برای صنعت شیلات در نظر گرفته شده که اگر طبق برنامه پیش رویم آینده بسیار روشنی در حوزه شیلات در کشور به وجود خواهد آمد؛ البته نقش تشکل ها و بخش های خصوصی نیز در توسعه صنعت شیلات بسیار مهم است.»
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ۹ ماه امسال ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن محصول کشاورزی صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی ۲۲ درصد و به لحاظ ارزشی ۲۰ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی مرغداران گوشتی گفت: قیمت جوجه یک روزه از دو هزار و 900 تومان به 4200 تومان افزایش یافته است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان میوه و سبزی تهران گفت:علت گرانی موزبه بحث مجوز مربوط می‌شود. قبلا صدور مجوزها در دست ترخیص‌گران بود اما در رویه جدید، مجوزها در اختیار تعاونی مرزنشینان قرار گرفت. به این ترتیب مجوزی که قیمت آن بین ۶ تا ۷ میلیون بود ناگهان به ۱۰۰ و حتی ۱۲۰ میلیون رسید.
رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه با مازاد دام سبک و سنگین روبرو هستیم، گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال باید بخشی از دام سبک و سنگین مازاد به بازار عرضه شود که همین امر موجب متعادل شدن این بازار خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: با وجود اینکه بسیاری از تنگناها حوزه کشاورزی را تحت الشعاع قرار داده بودند، براساس برآوردهای موجود در کردستان از نظر جوجه ریزی نسبت به سالهای گذشته کاهشی نداشته ایم، در صورتی که در اکثر استانهای کشور با کاهش جوجه ریزی مواجه بوده ایم.
رئیس جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی، گفت: افزایش ۶.۵ درصدی سهم صادرات محصولات کشاورزی این خطه در مدت سپری شده از سال جاری ۱۳۶ میلیون دلار کالاهای کشاورزی از گمرکات استان با احتساب ارز نیمایی صادر شد.