صنعت معدن تجارت

آخرین و مهمترین خبرهای حوزه تجارت داخلی و خارجی، صادرات و واردات، صنایع و معادن را در سرویس اقتصادی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

قیمت خودرو همچنان با افزایش همراه است. گرچه مدت‌ها از نوسانات دلاری گذشته است. اما قیمت‌ها به روند صعودی خود ادامه می‌دهند. کارشناسان معتقدند خودرو باید هم‌گام با رشد تورم، حداقل ۵۰ درصد رشد قیمتی داشته باشد.
رصد بازار خودرو از رشد 2 میلیونی قیمت «هایما S7 پلاس» و «سمند LX با موتورEF7 » در بازار امروز حکایت دارد.

صادرات خرما در کشور به دلیل ضعف در حوزه برندینگ و بسته‌بندی همچنان با کمترین ارزش افزوده در حال انجام است. در این شرایط، کشورهای همسایه با خرید خرمای ایرانی و بسته‌بندی مجدد آن، جایگاه خوبی در بازارهای جهانی برای خود کسب کرده‌اند و آوازه خرمای ایرانی در حال فراموشی است.
قیمت خودرو همچنان روند صعودی را در پیش گرفته است. به نظر می‌رسد این افزایش قیمت باعث شد که سطح معاملات کمی نسبت به ماه‌های گذشته افزایش پیدا کند. البته بازار همچنان در رکود قرار دارد و خرید و فروش عمدتا بین دلالان صورت می‌گیرد.
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت افزایش ۳۵ درصدی قیمت کل سیمان تولیدی را کذب خواند و گفت: در موضوع سیمان، تلاش وزارت صمت این است که هم تولیدکننده و هم مصرف کننده دچار مشکل نشود.
بی‌ام‌و i۸ مدل ۲۰۱۵ در ایران نزدیک ۱۰ میلیارد ارزش دارد. اگر این رقم را بر متوسط قیمت ۴۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی هر متر مربع آپارتمان در تهران تقسیم کنیم قیمت حدود ۲۲۹ متر مربع آپارتمان در پایتخت خواهد بود.
استفاده از جدول استاندارد ورق های فلزی، کمک می کند تا در تشخیص کیفیت و قیمت این محصولات مسیری راحت تر را طی کنیم؛ در این متن به بررسی دلایل و اهمیت استفاده از این جدول پرداخته ایم.
پوکه معدنی نوعی سنگ آتشفشانی آذرین است که با سرد شدن گدازه های آتشفشانی گاز آزاد می کند و باعث سوراخ شدن آن می شود.
در حالی طی هفته های اخیر جریان های معاند و ضد انقلاب تلاش کرده اند آرامش عمومی در برخی شهرهای کشور را بر هم بزنند، برخی رسانه ها با خط دادن به بازار شایعات در تلاش برای تهییج کارکنان و کارگران صنعت خودرو هستند.
سیاست نوسازی کامیون‌های فرسوده کشور با واردات کامیون‌های دست‌دوم با عمر ۳سال با مشکلاتی مواجه شد که نتوانست سنگی از پیش پای این صنعت بردارد؛ در آن‌سوی ماجرا تغییرات نرخ ارز و افزایش قیمت خودرو و کامیون، عملا تمام رشته‌ها را پنبه کرد.