صنعت معدن تجارت

آخرین و مهمترین خبرهای حوزه تجارت داخلی و خارجی، صادرات و واردات، صنایع و معادن را در سرویس اقتصادی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

وزیر اقتصاد از افزایش صادرات خبر داد و گفت: امیدواریم در مرداد ماه نیز کاهش تورم را شاهد باشیم.
اسقاط وسایل نقلیه فرسوده یکی از مؤثرترین و اقتصادی‌ترین راهکارهای مدیریت کیفیت هوای کلانشهرهای کشور است؛ این در حالی است که طی سه سال گذشته به دلایل مختلف از این امر به جد غفلت شده و از رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده تقریباً متوقف شده است.
آیین معارفه حمید سرال به عنوان سرپرست مدیریت روابط عمومی، علی عمرانی به عنوان سرپرست مدیریت عامل شرکت پویش معادن ذوب آهن اصفهان و شهرام برومند به عنوان سرپرست مدیریت بازرسی شرکت با حضور مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و تنی چند از مسئولین سه شنبه هجدهم مردادماه برگزار شد.
مدیرکل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: تعداد تخلفات کشف شده ۱۱۰ هزار و ۴۷۳ مورد بود که گرانفروشی، کم فروشی و عدم ارائه فاکتور خرید در صدر تخلفات قرار داشته است.


گروه صنعتی ایران خودرو با هدف شفاف‌سازی فروش محصولات و حذف تدریجی قرعه‌کشی، برای عرضه خودرو در بورس کالا اقدام کرده که در نخستین گام، بخشی از تولیدات دو مدل هایما S۵ و S۷ از این طریق به فروش خواهد رسید.
قیمت خودرو در روزهای گذشته تغییر نکرده و قمیت ها در بازار تقریبا ثابت است، قیمت انواع خودرو را می توانید در مطلب زیر ببینید.
دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در نیمه نخست سال 2022 میلادی به 23.8 میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 18 درصد افزایش داشته است.
معاونت حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی، روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای عرضه انواع گوشت و فرآورده‌های گوشتی دام‌های سبک و سنگین و قطعات بدن آنها ازجمله دنبه را به استناد بند الف قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰ از پرداخت مالیات و عوارض معاف کرد.

بنابر صورت‌‌های مالی ارائه شده به بورس توسط ایران‌خودرو، سایپا و پارس خودرو، آنها در سال گذشته در مجموع بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان صرف حقوق و دستمزد پرسنل خود (کارگری و کارمندی) کرده‌اند که این رقم حدود ۵/ ۶درصد از کل درآمد فروش آنها را تشکیل می‌دهد.
وزیر نفت با بیان اینکه زمستان امسال برای اروپایی‌ها و برای همه جهان بسیار مهم است و باید از اکنون به فکر باشند، گفت: ایران به‌ عنوان بزرگترین دارنده ذخایر نفت و گاز جهان آمادگی دارد در سریع‌ترین زمان ممکن تولید نفت خام خود را به سطح پیش از تحریم‌ها افزایش دهد.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی از تخصیص قیر رایگان مصوب در بودجه ۱۴۰۱ به دستگاه های اجرایی از روز شنبه خبر داد.

سخنگوی گمرک خبر داد؛

افزایش ۳۱ درصدی ترانزیت خارجی

سخنگوی گمرک ایران گفت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه شاهد تداوم رشد ترانزیت خارجی از مسیر ایران بودیم.
عضو انجمن تولیدکنندگان ظروف یک بار با اشاره به افزایش تقاضا، گفت: با توجه به کاهش محدودیت‌های کرونا نسبت به سال گذشته، میزان مصرف ظروف مورد استفاده در هیأت‌های مذهبی شامل قاشق، چنگال، لیوان و ظرف دردار (ظرف غذا) افزایش قابل توجهی یافته است.
سخنگوی اتاق اصناف با بیان اینکه باید کمک کنیم مجوز آموزش به اتحادیه‌های صنفی داده شود، گفت: حمایت‌های جانبی از حوزه کارآفرینی باید صورت بگیرد و ارائه تسهیلات با بهره کم نیز در اولویت باشد.

اجماع دو قوه بر انجام اقدام غیرقانونی؛

بی توجهی مجلس و دولت به اسناد بالادستی

ظاهراً دولت و مجلس در صدد به کرسی نشاندن قانونی هستند که با قانون اساسی و سیاست گذاری‌های کلان مملکت در تضاد است و منافع مردم را در نظر نمیگیرد.