بورس

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری مربوط به بازار سرمایه را در سرویس بورس پرسون دنبال کنید.

محمد پورتدین، کارشناس بازارسرمایه معتقد است: دستورالعمل جدید وزارت صمت مبنی بر تعیین و اخذ مالیات از صادرات محصولات معدنی عملاً به معنی توقف صادرات خواهد بود، زیرا مزیت رقابتی و توجیه‌پذیری صادرات شرکت‌ها، از دست خواهد رفت. براین اساس، نامه رییس سازمان بورس در راستای حمایت از سهامداران خرد و پیش‌بینی پذیر کردن متغیرهای تاثیرگذار بر بازار سرمایه به وزیر صنعت و معدن، دغدغه‌های اجرایی و عملیاتی را در این خصوص منتقل کرده و در جهت اصلاح وضعیت فعلی اقدامی مطلوب است.

معاون اول رییس جمهور بر تشکیل «میز تخصصی احیاء» در سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد.
بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 33 هزار و 522 واحد، شاخص کل به یک‌میلیون و 445 هزار و 970 واحد رسید.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

قیمت سهام شرکت‌ ها افزایش می یابد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش‌بینی می‌شود روند بهاری بازار سهام پایدار باشد و قیمت سهام شرکت‌ ها افزایش یابد.
پیمان حدادی با ارائه جزییاتی از حضور مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت در مجامع، اعلام کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل مجامع، یکی از موضوعات بسیار مهم در موضوع سهام عدالت؛ حضور نماینده مشمولان سهام عدالت است که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند.
در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افزایش 5 هزار و 477 واحد به رقم یک میلیون و 479 هزار و 590 واحد رسید.
این روزها توجه سرمایه‌گذاران بورسی متوجه رشد قیمت‌ها در بازارهای جهانی است. متغیری که چشم‌انداز سودسازی سهام کامودیتی‌محور را در نگاه سهامداران و برخی از کارشناسان مثبت جلوه می‌دهد. اما آیا رشد قیمت کالاهای اساسی محرک بی‌قید و شرط صعود‌ سهام مربوطه در بورس تهران است؟ این مهم در میان‌مدت و بلندمدت چه ریسکی پیش روی سهامداران بورسی و شرکت‌های کالامحور قرار می‌دهد؟
شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 5098 واحد به رقم یک میلیون و 458 هزار و 680 واحد رسید.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد: مدیران متخلف از پرداخت سود از طریق سجام با شکایت سازمان بورس به انفصال از خدمت در دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های سهامی عام به مدت ۶ ماه تا ۲ سال محکوم می شوند.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: خوشبختانه سود خالص شرکت‌های بزرگ بورسی در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ رشد مناسبی را تجربه کرده است و شاهد رکورد شکنی فروش شرکت­ها در گزارش‌های ماهانه و فصلی هستیم، به نحوی که در سال ۱۳۹۹ رشد ۲۸درصدی نسبت به میانگین ۳ ساله ۱۳۹۶-۱۳۹۸ و در سال ۱۴۰۰ جهش ۷۸ درصدی را نسبت به میانگین مذکور نشان می‌دهد.
یکی از بهترین و معروف‌ترین صرافی‌های دنیا، صرافی بایننس (binance) است. اعتبار و امنیت بایننس سبب شده تا کاربران زیادی با این صرافی کار کنند و آن را به یکی از معروف‌ترین صرافی‌های روزدنیا تبدیل کنند.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: 2 عامل مهم می‌تواند در سال 1401 بر بازار سرمایه تأثیر مثبتی داشته باشد.
بورس در پایان معاملات شاخص کل با افزایش 2633 واحد به رقم یک میلیون و 471 هزار و 454 واحد رسید.
خرید و فروش سهام عدالت تا زمان تغییر آیین‌نامه معاملات سهام عدالت در شورای عالی بورس و تعیین نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت، امکان‌پذیر نیست.
دستیار ویژه رئیس سازمان بورس گفت: خرید و فروش سهام عدالت فعلاً متوقف است و باید آئین‌نامه معاملات سهام عدالت در شورای عالی بورس تغییر کند.