بورس

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری مربوط به بازار سرمایه را در سرویس بورس پرسون دنبال کنید.

مهمترین اخبار

تقریبا دو سال پیش بود که بازار مبادلاتی در بورس ایران یک جهش چشم گیری را تجربه کرد و سیل سرمایه و نقدینگی جامعه به سمت بورس هدایت شد؛ اما به یک باره این جهش سقوط وحشتناکی را تجربه کرد که شاید تاکنون این تجربه در تاریخ بورس ایران به وقوع نپیوسته بود.
رئیس سازمان بورس خبر داد، دومین مرحله واریز سود سهام عدالت از امروز (پنجشنبه) از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار نفر سهامداران مستقیم و غیر مستقیم سهام عدالت، واریز می شود.
دومین مرحله سود سهام عدالت اوایل هفته آینده واریز خواهد شد و بنابر اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی سهامدارانی که سجامی نیستند می‌توانند تا آخر هفته ثبت‌نام کرده و کل سودهای دوره قبل را دریافت کنند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از جهش در صدور مجوزهای نهادهای مالی و شکست انحصار از 22 مهر 1400 تا 21 اسفندماه 1401 خبر داد و گفت: 30 میلیون نفر سود رسوبی خود را در سال جاری دریافت کردند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: معاملات شمش طلا در بازارهای مالی و مشتقه بورس کالا سبب جذب نقدینگی و مانع ایجاد تلاطم های مداوم و مرتبط با بازارهای موازی در اقتصاد کشور می شود.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۳۳۵۷۱ واحد همراه شد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری مورد استفاده در بورس کالا مربوطه شمش طلا است که راه‌اندازی معاملات آن با اراده وزارت صنعت و بورس کالا محقق شد و توانستیم به این مرحله برسیم که معاملات شمش طلا را افتتاح کنیم.
نوزدهمین و بیستمین عرضه های اولیه سال ۱۴۰۱، با عرضه اولیه ۸ و ۷ درصد سهام سیم و کابل ابهر و توسعه صنایع و معادن غدیر، ۲۳ اسفند در فرابورس و بورس انجام می شود.