محیط زیست

با پرسون از مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس محیط زیست باخبر شوید.

مهمترین اخبار

لازم است تا نمایندگان مجلس هرچه سریع‌تر به مسئله حاد "سگ‌های ولگرد" ورود و از ازیاد سرطانی گله‌های آنها در نواحی مختلف کشور با "قانون‌گذاری" جلوگیری کنند چرا که در غیر این صورت، معضل سگ‌های ولگرد به یک فاجعه ملی و انفجار هاری در کشور منجر خواهد شد.
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت بارش امشب پنجشنبه و جمعه 6 و 7 مرداد در تهران و البرز شدیدتر از دیشب خواهد بود.
طی چند وقت گذشته انتشار کلیپی در فضای مجازی که نشان می‌دهد در محله محمودیه در خیابان ولیعصر (عج) تعدادی از درختان چنار در مقابل یک ملک نوساز خشک شده و بخش‌هایی از آنها قطع شده‌اند باعث شد تا پرونده قطع درختان طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه دوباره وبه شکلی دیگر باز شود.
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 117 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه ‌های حساس جامعه خطرناک است.

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 109 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده است.

سخنگوی دولت گفت: با توجه به تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر تقویت کارگروه احیای دریاچه ارومیه، عیسی کلانتری از سمت خود در این بخش برکنار شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با ابراز تاسف از شرایط کنونی دریاچه ارومیه، گفت: وضعیت بحرانی این دریاچه دغدغه همیشگی ما و مردم آذربایجان است که به دور از مسایل حاشیه ای باید به شکل تخصصی، پیگیری شود.
پرونده فعالان محیط‌ زیست جزء پرونده‌های پرابهامی است که هنوز نتوانسته افکار عمومی را قانع کند؛ پرونده‌ای که گفته‌ها و شنیده‌ها درباره آن بسیار است و با وجود همه نارضایتی‌ها از ادامه حبس فعالان محیط‌ زیست، وارد پنجمین سال خود می‌شود؛ آن‌هم در شرایطی که هنوز چرایی دقیقی از جاسوس‌بودن هفت فعال محیط‌ زیست (یک نفرشان دو سال پیش آزاد شد) اعلام نشده است.
طی هفته‌های اخیر با وقوع طوفان‌های گرد و غبار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عراق افزایش موارد پذیرش بیماران را گزارش کرده‌ و هزاران بیمار با علائم شدید تنفسی به این مراکز مراجعه می کنند. همچنین فعالیت مدارس و ادارات تعطیل شده و پروازها متوقف می‌شوند.
امروز شنبه هوای ۶ کلانشهر ناسالم برای گروه‌های حساس، یک کلانشهر ناسالم برای تمام گروه ها و دو کلانشهر قابل قبول است.