محیط زیست

با پرسون از مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس محیط زیست باخبر شوید.

مهمترین اخبار

نماینده مردم فریدن و فریدونشهر در مجلس گفت: خودرو وارد طرح ترافیک می شود و صرفا یک جریمه می پردازد اما با پرداخت جریمه که آلایندگی آن از بین نمی رود. شهرداری تهران از طریق فروش طرح آلودگی هوا کسب درآمد می کند که باید جلوی آن گرفته شود.

سازمان محیط زیست اعلام کرده است که در سال ۱۴۰۰ بیست و یک هزار نفر در کشور جان خود را بر اثر آلودگی هوا از دست دادند!
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست از بین هشت کلانشهر کشور امروز(۲۹ شهریورماه) اهواز آلودگی هوا برای همه، اصفهان آلودگی هوا برای گروه‌های حساس و شش کلانشهر هوای مطلوب را تجربه کرده‌اند.
اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید به‌ویژه در نیمه غربی و جنوبی استان، رگبار و رعدوبرق در ارتفاعات استان به‌ویژه در ارتفاعات شرقی و فیروزکوه در روز پنج‌شنبه ( ۲۴ شهریورماه) هشدار صادر کرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه گفت: دریاچه ارومیه رو به خشک شدن است و اگر سال آبی آینده هم مثل سال آبی گذشته باشد، به احتمال بسیار زیاد باقیمانده آب تبخیر می‌شود و دریاچه کاملا خشک می‌شود.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲۲ شهریورماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارندگی و کاهش محسوس دما در شمال کشور همچنین کاهش کیفیت هوا در استان‌های نوار غربی و برخی استان‌های مرکزی در پی ورود گرد و خاک خبر داد.
سخنگوی صنعت آب با رد شایعاتی مبنی بر خشک شدن دریاچه ارومیه گفت: در مهرماه سال ۱۳۹۴ تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۴ بود، اما اکنون این عدد به ۱۲۷۰.۱۸ رسیده که این نشان دهنده افزایش تراز دریاچه ارومیه است.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار، رعدوبرق و وزش باد در ۹ استان، افزایش نسبی دما در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر و خیزش گردوخاک در نوار شرقی کشور خبر داد.