شهری

از تازه ترین، جدیدترین و مهمترین خبرهای اعم از شهرداری، شورای شهر و هرآنچه در مبلمان شهری میگذرد، در حوزه شهری پرسون مطلع شوید.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از پیگیری برای تصویب قانون «ممنوعیت ورود دستفروشان به واگن‌های مترو» توسط هیات وزیران خبر داد و گفت: قرار شد تا پیش‌نویسی از سمت شرکت بهره‌برداری مترو آماده و به وزارت دادگستری ارسال شود.
مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران درباره آمار مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی پایتخت در نخستین ماه قرن جدید، صدور گواهی معاینه فنی، پذیرش اینترنتی و طرح رایگان معاینه فنی تاکسیرانان، توضیحاتی ارائه کرد.
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد: هزینه مراجعه اول معاینه فنی تاکسی‌های شهر تهران در ۸ مرکز معاینه فنی رایگان است.

شب گذشته موضوع ویژه برنامه جشن رمضان، کمک به معتادان محله هرندی تهران بود.
معاون بهره‌برداری و بهداشت سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در بازدید از میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با تاکید بر ارائه خدمت بی منت به شهروندان، گفت: "کیفیت مطلوب"، "قیمت مناسب" و "تکریم شهروندان" سه معیاری است که باعث رضایتمندی مراجعه کنندگان به این مراکز می‌شود.

به مناسبت ایام شهادت حضرت علی (ع) و لیالی قدر؛

اکران پویش " ماه من علی" روی سازه های تبلیغات شهری

سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور فضاسازی و آماده کردن فضاهای شهری برای گرامیداشت ایام شهادت مولی الموحدین علی (ع) و لیالی پر فیض قدر، پویش " ماه من علی" را در قالب طرح های فرهنگی، روی سازه های تبلیغات فرهنگی و تجاری اکران کرده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، زمان اعمال افزایش نرخ کرایه های تاکسی در سال جدید را نخستین روز اردیبهشت ماه اعلام کرد.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به فیش‌های عوارض شهرسازی صادر شده در اسفند ماه سال گذشته، گفت: در این فیش‌ها دو تاریخ متفاوت برای مهلت پرداخت درج شده است که این امر سبب بلاتکلیفی برای شهروندان شده است.
با توجه به مطالبات مردمی و در راستای حل مشکل ترافیکی پهنه غربی تهران، عملیات اجرائی پروژه اتصال بزرگراه یادگار امام(ره) به میدان فتح آغاز شد.
به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که بر اساس حکم مراجع قضایی و به دلیل اختلاف ملکی، برابر یک واحد مسکونی در شهرستان گلپایگان دیوار کشیده شده است و ساکنان این واحد مسکونی که حاضر به ترک خانه نیستند پشت دیوار حبس شده اند.

سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری از ابلاغ اصلاحیه "مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران" خبر داد و گفت: این اصلاحیه در راستای به روز رسانی مصوبه سال ۹۷ شورای شهر تهران و با هدف ارتقاء کیفی فعالیت کمیته‌های نما تصویب و ابلاغ شده است.