مهمترین اخبار

کمیته بحران گردشگری جهانی در سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) تشکیل جلسه داد و ازسرگیری سفرهای امن و فرامرزی، ترویج سفر ایمن در تمام مقاطع سفرهای توریستی، تأمین نقدینگی برای مشاغل گردشگری و محافظت از مشاغل و بازیابی اعتماد مردم به سفر بررسی شد. همچنین در کمیته، UNWTO و IATA (انجمن حمل و نقل هوایی بین‌المللی) از راه‌اندازی قریب‌الوقوع یک ردیاب مقصد جدید خبر داده شد.

سازمان بهداشت جهانی خواستار از سرگیری سفرهای ایمن؛

چشم‌انداز گردشگری در سال ۲۰۲۱

سازمان بهداشت جهانی خواستار هماهنگی بیشتر برای از سرگیری و ارائه سفرهای ایمن برای سال ۲۰۲۱ است.

مهمترین های میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

از تاثیر سفرهای نوروزی بر کرونا تا بازگشت آثار تاریخی به ایران

افزایش انتقادها درباره سفر ایرانیان به ترکیه ، نمایان شدن تاثیر سفرهای نوروزی بر تعداد مبتلایان، برگشت آثار تاریخی از وین به ایران از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.

در پی اعلام وضعیت قرمز کرونایی؛

موزه‌های تهران هم تعطیل شدند

تمام موزه‌های شهر و استان تهران از امروز (۱۸ فروردین‌ماه) تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

فرصت طلایی کرونا برای سیاست‌گذاری گردشگری ایران؛

چرا استانداردترین مدل "سفر" مسافرت با تور است؟

تمام نظریه پردازان در علم گردشگری متفق‌القول هستند که استانداردترین مدل سفر، مسافرت همراه با تور است، بنابراین هم اکنون در ایام کرونا زمان مناسبی است تا زیرساخت‌های صنعت گردشگری در حوزه‌های اقامتی و یا سفرهای استاندارد به وسیله تور بررسی و سیاست‌گذاری مناسبی در حوزه جایگزینی تدریجی آنها به جای سفرهای انبوه در حد امکان اندیشیده شود.

101 سال پیش نهضت آزادیستان آغاز شد؛

احیای محله «خیابان» با افتتاح خانه موزه یک روحانی

احیای خانه یک روحانی بیدارگر و تبدیل آن به خانه موزه یکی از اقداماتی است که در راستای زدودن غبار نسیان از چهره این شهید راه آزادی و سعادت ملت ایران انجام شد و به نظر می‌رسد تأسیس این خانه موزه در شهر تبریز در احیای هویت تاریخی محله «خیابان» بی‌تأثیر نبوده و در آینده تأثیرات آن جلوه بیشتری در چهره فرهنگی شهر اولین ها خواهد داشت.
معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه خبر داد و گفت: مقرر شد وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لغو تورهای ترکیه را به شرکت‌های گردشگری ابلاغ کند.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دزفول ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سنتی در این شهرستان، از اتمام مرمت خانه صنیعی توسط این اداره و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی توسط بخش خصوصی در ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد.
مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان مرکزی گفت: شیوع ویروس کرونا، جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری استان مرکزی را متوقف نکرد بلکه این فرآیند پارسال نسبت به سال ۹۸، ۱۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

به منظور بازدید از خانه‌های ارزشمند تاریخی در محله عودلاجان صورت گرفت:

اولین تور گردشگری و عکاسی با دوچرخه در قلب طهران

شهردار منطقه 12 از برگزاری اولین تور گردشگری و عکاسی با دوچرخه، به منظور بازدید از خانه‌های ارزشمند تاریخی در محله عودلاجان خبر داد.
به مناسبت رژه کاروان فرعون‌ها و ملکه‌های مومیایی مصر باستان از خیابان‌های قاهره، به داستان‌های مربوط به چند مورد از مشهورترین مومیایی‌های مصر باستان نگاهی داریم.