یزد

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش یزد تعداد شرکت کنندگان در جشنواره هنر قرآنی دانش را ۹۵ هزار دانش آموز عنوان کرد و اظهار داشت: این تعداد با توجه به عدم برگزاری حضوری مسابقات و اجرای جشنواره در فضای مجازی در ثبت نام اولیه شرکت کرده و رفته به رفته در مراحل مختلف به ۳هزار نفر در مرحله استانی رسیدند.
مدیر عامل آب منطقه ای یزد:

دوره سعی و خطا در حوزه آب و برق گذشته است

مدیرعامل آب منطقه ای یزد تصریح کرد: دوره سعی و خطا در حوزه آب و برق گذشته و باید ریل را عوض کنیم و این تغییر ریل مدیریت مصرف است.
می‌گویند اردکان یزد کوچک است. اما این طور نیست. اردکان خودش است با تجربه‌های خاص خودش. این شهر اگر قنات و کویر دارد غار و باغ های سرسبز هم دارد و بافت تاریخی کوچکتر از یزد اما شبیه به آن.

نیات خیر و اهداف مقدسی که صنعتگران یزدی در حین تولید به خرج می دهند، سبب شده است که کالاها و خدمات یزد، در ایران و بسیاری از کشورهای جهان شهره شود و یزدو یزدی به یک برند ملی و جهانی تبدیل شود.
امام جمعه یزد خواستار شد؛

تعاونی های غیر فعال احیا شوند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار با سرپرست جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که باید در این اداره کل انجام شود، احیای تعاونی‌هاست.
رئیس کمیته داوران اولین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان یزد گفت: در این دوره جشنواره داود پاک طینت، مدیرکل مرکز اسناد ملی استان یزد، محسن ماندگاری، سردبیر روزنامه جام جم، علی‌امینی، مدیر خبر صدا و سیمای مرکز یزد و امیرترقی نژاد، استاد دانشگاه و مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان داور ما را همراهی می‌کنند.
رییس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: از اینکه دولت در این زمینه ورود کرده تشکر میکنیم اما نباید منجر به کاهش آب انتقالی شود و هیچ مسئولی در استان حق ندارد در خصوص کاهش سهمیه آب توافق کند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه در حال حاضر، ۴۲۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند گفت: از این تعداد، ۹۸ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با مسئولین دفتر آستان قدس رضوی یزد:

فرصت اشتغال با توسعه و گسترش مشاغل خانگی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با مسئولین دفتر آستان قدس رضوی یزد گفت: یکی از معضلات استان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های علوم پایه و علوم انسانی به خصوص در بین بانوان است.
امام جمعه بخش مرکزی یزد مطالبه مردم یزد در خصوص خط لوله انتقال آب را اجرای قانون و مصوبات شورای امنیت ملی دانست و ابراز داشت: مردم یزد چیزی جز اجرای قانون و مصوبات و تعهدات مطالبه دیگری ندارند و از مسئولان کشور انتظار دارند مصوبات شورای امنیت ملی به درستی اجرا شود.
شهر یزد به دلیل تاریخی بودن در طول سال میزبان هزاران گردشکر داخلی و خارجی قرار دارد، همچنین به دلیل وجود مراکز آموزشی و اقتصادی گوناگون و قرار گرفتن این شهر در مرکز کشور سیل مهاجرت برای سکونت را در دو دهه اخیر به خود دیده است.
رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد گفت: نیمی از پرونده های حقوقی وارده به دستگاه قضایی استان به شوراهای حل اختلاف ارجاع می شود و این مجموعه دوشادوش دادگستری در حال ارائه خدمت به مردم است.
استاندار یزد تقویت رسانه ها را یکی از الزامات انکار ناپذیر در راستای پیشرفت و تعالی استان دانست و گفت: رسانه ها در دولت سیزدهم تفاوت معناداری را در توجه و حمایت از خود احساس خواهند کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: وکالت نیز از جمله مشاغل سخت است و از آنجا که پای پول و رفاه دنیوی در میان است، باید رعایت تقوا، حق و انصاف بشود و یک وکیل که می‌داند حق با کدام طرف دعواست، اگر بخواهد از باطل دفاع کند و آن را به کرسی بنشاند، خسران دیده است.
مدیرعامل منطقه مخابرات یزد خبر داد؛

افزایش تعرفه تلفن ثابت پس از ۱۸سال

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد یکی از دلایل تغییر تعرفه های مخابراتی، ثابت ماندن 18 ساله تعرفه تلفن ثابت دانست و افزود: به رغم افزایش هزینه های جاری وسرمایه ای شرکت مخابرات ایران هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد.
رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در جمع کارآموزان وکالت و کارشناس رسمی دادگستری گفت: حرکت در این مسیر دقت بالا و تمرکز زیادی میخواهد و شما در مسیر سختی گام گذاشته اید.