یزد

مهمترین اخبار

پرسون از یک فعالیت عمرانی در شهر یزد گزارش می دهد؛

عملیات عمرانی در آستانه نوروز / تحول همه ساله

یزد به عنوان شهر مرکزی ایران به شمار می آید؛ این شهر به واسطه وجود مراکز دانشگاهی و مراکز گردشگری پذیرای مسافران از گوشه و کنار ایران است.
مسافرت به عنوان یکی از اصلی ترین نیازهای مردم سراسر جهان و همچنین ایران به شمار می رود که با برنامه ریزی یک سفر، می توانید کلیه دغدغه های خود را به فراموشی بسپارید.
باید جملات و بیانات امام(ره) که در کتاب صحیفه نور آمده مورد بازخوانی قرار گیرد چرا که بسیاری از نکاتی که امروز در جامعه به عنوان مسئله دیده می شود راه حل آن در بیانات امام وجود داشته بنابراین باید به این مهم توجه شود.
به مناسبت روز ملی کونگ فو اتفاق افتاد؛

گردهمایی خانواده کونگ فو در یزد

همزمان با 26 بهمن ماه روز ولادت حضرت علی (ع) و روز ملی کونگ فو، گردهمایی خانواده کونگ فو توآسنتی شهرستان یزد برگزار شد.
دقایقی پیش مراسم رژه موتوری و خودرویی به مناسبت بزرگداشت فرارسیدن چهل و سومین بهار انقلاب همزمان با سراسر ایران اسلامی در دارالعباده یزد آغاز شد.
سید جواد هاشمی گفت: یکی از آسیب های حوزه فرهنگ و هنر سیاستگذاری است بنابراین باید فرهنگ و سیاست از یکدیگر جدا باشند و اگر این مهم اتفاق بیفتد قطعا شاهد بالندگی در این حوزه خواهیم بود.
فرماندار یزد گفت: رویدادهای فرهنگی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در سطح جامعه، سکوی پرتاب برای مستعدین جوانی هستند که با حضور در این عرصه ظرفیت ها و استعدادهای خود را به نمایش می گذارند.
مدیرکل صدا و سیمای یزد با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی کمک می کند تا استعدادها دیده شوند و مورد ارزیابی و داوری قرار بگیرند افزود: جشنواره ها باعث می شود کسانی که تجربه ای هم نداشتند اما علاقه به انجام رویداد و فعالیت هنری دارند در مسیر درست قرار بگیرند و راه خود را پیدا کنند.
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان خبر داد:

اردکان؛ تنها شهرستان قرمز کشور

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان از قرمز شدن شهرستان اردکان به عنوان تنهاترین شهرستان کشور خبر داد.
در چهل‌ و سومین جلسه علنی به دنبال اتمام بررسی و تصویب تعرفه عوارض، لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری توسط شهردار یزد به شورای شهر تقدیم شد.
رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد مطرح کرد؛

تاثیر مثبت برگزاری رویدادهای فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی

رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد گفت: رویکرد پیشگیرانه و میانجی گرایانه رویدادهای فرهنگی می‌تواند در ترویج فرهنگ صلح و سازش در استان کمک کار بوده و قطعا این جشنواره نیز بنا به زمینه رسانه محور خود اثرات عمیق تری خواهد داشت.
سردار حسین کمالی جانشین فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری اولین جشنواره استانی نماز با عنوان قدقامت عشق خبر داد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد گفت: هدر رفت استعدادها مساوی با انواع آسیب های اجتماعی اعم از بیماری، افسردگی، اعتیاد و... است بنابراین ضرورت برگزاری چنین جشنواره هایی احساس می شود.
امام جمعه یزد با بیان اینکه شعر و مدیحه سرایی اگر ممزوج با یک حقیقت باشد که آن حقیقت عشق به خداست، بسیار موثر خواهد بود، اظهار داشت: شعری که از جان و سوز دل برخیزد و برای خدا باشد، قلوب را متحول می کند و اثر آن چندین برابر خواهد بود.