یزد

مهمترین اخبار

سردار حسین کمالی جانشین فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری اولین جشنواره استانی نماز با عنوان قدقامت عشق خبر داد.
امام جمعه یزد با بیان اینکه شعر و مدیحه سرایی اگر ممزوج با یک حقیقت باشد که آن حقیقت عشق به خداست، بسیار موثر خواهد بود، اظهار داشت: شعری که از جان و سوز دل برخیزد و برای خدا باشد، قلوب را متحول می کند و اثر آن چندین برابر خواهد بود.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با تاکید بر این نکته که نیازمند تعمیر و بازسازی ایستگاه های موجود هم هستیم گفت: در حال حاضر یک تیم برای این امر در حال فعالیت هستند که جهت افزایش سرعت و راندمان کار برای سال آینده تولید و تعمیر و نگهداری ایستگاه ها به بخش خصوصی واگذار می شود.
طی مراسمی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار یزد، سرپرست منطقه بافت تاریخی، معاون فرماندار و مدیران شهرداری؛ عملیات اجرایی پروژه های عمرانی خدماتی و بهره برداری از پروژه های اجرا شده منطقه بافت تاریخی با اعتبار ۱۵۸ میلیارد ریال آغاز شد.
فردا با برگزاری افتتاحیه زده خواهد شد؛

سوت آغاز نهمین المپیاد ورزش محلات در یزد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در جمع خبرنگاران از برگزاری نهمین المپیاد ورزش محلات در یزد خبر داد.
جانشین سپاه الغدیر استان یزد:

بانوان، افسران خط مقدم جنگ نرم با دشمن هستند

جانشین سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به نقش خطیر بانوان در جنگ نرم با دشمن تصریح کرد : اگر در دوران دفاع مقدس مردان در خط اول جبهه دفاع از ارزش‌ها و میهن نقش داشتند امروز بانوان در این جنگ در خط اول و مقدم نقش آفرین هستند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد:

رابطه مطلوب مردم و مهندسین بخش گاز قابل توجه است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به اینکه رابطه مردم و مهندسین بخش گاز به گونه ای مطلوب تنظیم شده است، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته این دستاورد در سایر حوزه های مهندسی و خدمات قابل ارائه این سازمان، تکثیر می شود.
آیین جشنواره مردمی فیلم عمار در استان یزد با حضور رئیس سازمان فرهتگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری، دختر شهید پاکنژاد و فعالان اجتماعی و رسانه ای در منزل شهید سیدرضا پاکنژاد پزشک شهیر یزدی و نماینده مردم در مجلس اول برگزار شد.
مدیر کانون کارآفرینی مرکز علمی کاربردی جوادالائمه(ع) و دبیر اجرایی در جمع خبرنگاران از برگزاری رویداد ملی شتاب (کسب و کار هوشمند) در یزد خبر داد.
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین کشور در بهاباد؛

مکتب سلیمانی، شعبه ایی از مکتب امام خمینی است

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه مکتب سردار سلیمانی، دارای شاخصه هاییست که همه آنها در مکتب امام خمینی وجود داردگفت : وقتی میگوییم مکتب سلیمانی، شعبهای از مکتب امام خمینی است، یعنی نگاه سردار شهید سلیمانی، برگرفته از نگاه موالیش ومرادش خمینی کبیر است.
امام جمعه یزد خواستار شد؛

سود ناعادلانه کالاها مهار شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه برخی تولیدکنندگان و تجار به سود کم قانع نیستند، گفت: این امر سبب قیمت گذاری‌های غیرمنطقی می شود که دولت باید آن را مهار کند.
رئیس سازمان بسیج مداحان استان :

شب شعر «میراث سلیمانی» در یزد برگزار می شود

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هئیات مذهبی استان یزد از برگزاری شب شعر با عنوان «میراث سلیمانی» در یزد به مناسبت سالگرد شهادت شهید سلیمانی خبر داد.
سخنگوی شورای ششم با اشاره به گلایه های متعدد ساکنین، کسبه و عابرین اطراف گرمخانه و شلتر شهرداری گفت: گرمخانه محل نگه‌داری کارتن خواب‌های سالم است که به نظر نهادهای مسئول، اصلا در شهر یزد مصداق ندارد اما شلتر، مرکز سرپناه شبانه ویژه معتادان متجاهر بوده و این مکان طبق قانون نباید داخل شهر و در مجاورت زندگی مردم باشد
وزیر اسبق امور خارجه گفت: پیام ۹دی این است که مردم در تصمیمات اساسی کشور نقش‌آفرینی کرده و اگر در این میان کسانی به رای و نظر آنان تمکین نکرده و بخواهند اخلال ایجاد کنند پاسخ دندان شکن دریافت خواهند کرد.
در دیدار با فعالان فرهنگی و رسانه ای یزد عنوان شد؛

علت کمرنگ شدن یامین پور در فضای مجازی

معاون وزیر ورزش و جوانان در جمع فعالان فرهنگی و رسانه ای یزد دلیل کناره گیری خود از فضای مجازی را اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد از آغاز به کار طرح چله نشینی امدادی خبر داد و گفت: از هشتم دی ماه 1400، فیلم‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه در صفحات شبکه‌های اجتماعی رسمی هلال احمر استان ارائه می شود.
مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک خبر داد؛

نقش‌آفرینی آزمایشگاههای فنی و مکانیک در 23درصد پروژه های عمرانی

مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: در حال حاضر آزمایشگاههای فنی و مکانیک خاک سراسر کشور در ۲۳درصد از پروژه های عمرانی سراسر کشور نقش آفرینی می کنند.