همدان

مدیر اداره جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت : شهروندان می‌توانند برای تهیه گوشت مورد نیاز خود به فروشگاه‌های فرهنگیان و تعاون روستایی شهر نهاوند مراجعه کنند.
مدیر پایگاه محوطه تاریخی هگمتانه با بیان اینکه محلی در هگمتانه که پایه ستون هخامنشیان در آن کشف شده، در حال حاضر به پارکینگ تبدیل شده است گفت: نخستین مطالبه میراث فرهنگی در راستای ثبت جهانی، حذف سواره از محوطه هگمتانه است که طراحی شده و به همت نهایی احتیاج است که اجرایی شود.
شهرستان اسدآباد با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر و دارا بودن بیش از ۶۰۰۰ دانشجو و پنج دانشگاه با توجه به واقع شدن در مسیر شاهراه اصلی و تلاقی شش استان غربی و جنوب غربی و همچنین عبور بزرگراه کربلا به منطقه‌ای ترانزیتی تبدیل شده است.
فرزند آیت‌الله مصباح گفت: روحیه وظیفه مداری که قبل از انقلاب در وی بود بعد هم ادامه داشت که می توان به تاسیس موسسه ای برای اسلامی سازی علوم انسانی اشاره کرد که با پیگیری های مستمر حضرت امام(ره) انجام شد و سایر کارهای اجتماعی و مبارزاتی را پی گرفت.
در اقدامی فرهنگی، ارزشی به منظور ایجاد انگیزه و تشویق در تیم‌داری و قهرمان پروری با همکاری مسئولان کاردان و پرتلاش کمیته های هیأت فوتبال به مناسبت صعود موفقیت آمیز تیم خانه جوانان به لیگ دسته سه فوتسال کشور، مراسم جشنی در سالن شهدای خلبان مجموعه ورزشی کوثر برگزار کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان :

برای تابستان سخت باید آماده باشیم

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه از ابتدای مهرماه سال گذشته تا اواسط دی‌ماه ۱۲۸ میلی‌متر و در میانگین بلندمدت ۱۳۲ میلی‌متر بارش در حوضه سد اکباتان صورت گرفته بود که امسال بیش از ۵۰ درصد از بارش‌ها عقب هستیم.
رییس جمعیت هلال احمر تویسرکان اعلام کرد؛

آمادگی ۶ دستگاه خودروی هلال احمر تویسرکان

رییس جمعیت هلال احمر تویسرکان گفت: طبق هماهنگی با گروه آفرود شهرستان از آمادگی ۶ دستگاه خودروی کمک دار پاترول و جیپ این گروه هلال احمر برای پشتیبانی در زمستان سال جاری خبرداد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از انجام عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در تمامی محورهای ارتباطی استان همدان خبر داد و گفت: هم‌اکنون عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در تمامی محورهای مواصلاتی استان همدان در حال انجام است.
در حالیکه طبق گفته مسئولان، پرونده ثبت جهانی هگمتانه قرار است طی روزهای آینده به یونسکو ارسال شود چند روز قبل شاهد شاهکاری از بی توجهی در محدوده این پرونده بودیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان از مصرف ۱۶ میلیون مترمکعب گاز در استان خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۶ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۸۷۸ مترمکعب گاز مصرف شده این درحالیست که روز قبلش ۱۵ میلیون و ۹۵۵ هزار و ۴۹۸ مترمکعب مصرف شده بود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان درباره نحوه تخصیص سهم استان ها بر اساس شاخص‌های جمعیت بیکار، نرخ بیکاری و محصول ناخالص داخلی سرانه سهمیه استانها، بیان کرد: براساس این شاخص‌ها ۲.۸ درصد از کل اعتبارات معادل ۹۲۷۲ میلیارد ریال به استان همدان تخصیص داده شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی خبر داد و گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در ایران و جهان اسلام به عنوان یکی از بسترهای زلال و جاری آفرینش‌های فرهنگی و هنری، تمامی هنرمندان و فرهیختگان مشتاق آن آستان ملکوتی را به بیستمین «قرار عاشقی» فرا می‌خواند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: اهدای اعضای بدن جوان نهاوندی که دچار مرگ مغزی شده بود، به چهار بیمار نیازمند حیات دوباره بخشید.