همدان

مهمترین اخبار

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان در دیدار بهزاد شیری مدیرعامل و مهندس بهمنی عضو هیات مدیره پست‌بانک‌ایران با وی گفت: فعالیت‌ها و همکاری‌های بیشتری با پست‌ بانک‌ ایران در استان همدان در قالب یک تفاهم‌نامه انجام می‌گیرد و حمایت و پشتیبانی مالی این بانک می‌تواند به توسعه و ایجاد اشتغال در استان کمک کند.
شهردار همدان گفت: طی جلساتی که با پیمانکار فاز دوم پروژه تقاطع غیر همسطح غدیر برگزار شد قرار بر این شد که با تخصیص منابع مالی مناسب از سوی شهرداری، پیمانکار شیف‌های کاری را افزایش دهد که هرچه زودتر این پروژه تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
مدیر کل بیمه سلامت استان خبر داد:

یکم دی ماه آخرین مهلت نسخه‌ کاغذی در همدان

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه روند نسخه‌نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی بخش دولتی همدان کند است، گفت: امیدواریم روند نسخه نویسی الکترونیکی در این مراکز سرعت بیشتری پیدا کند چون براساس قانون از یکم دی ماه هیچ نسخه‌ کاغذی قابل پذیرش و پرداخت نیست.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه بیمه سلامت هیچ بدهی از سال گذشته به مراکز دولتی، دانشگاهی ندارد، گفت: ارسال برخی از اسناد دانشگاهی برای پرداخت مطالبات به موقع نیست و امیدواریم با توجه بیشتر پرداخت ها همچنان به روز باشد.
مدیر کل بیمه سلامت استان همدان:

۵۶ درصد جمعیت استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند

مدیر کل بیمه سلامت استان همدان گفت: در حال حاضر تقریبا ۵۶ درصد جمعیت استان عضو بیمه سلامت هستند که بیشترین  افراد نیز در صندوق روستایی عضویت دارند که شامل بیش از ۵۵۰ هزار نفر می‌شوند.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان از بازرسی سه هزار و ۹۱۸ کیلومتر به منظور شناسایی و رفع نشت مرئی شیرآلات و لوله‌های شبکه توزیع خبر داد و گفت: یک‌هزار و ۴۴۳ رشته انشعاب غیرمجاز شناسایی شد که از این تعداد ۴۴۲ انشعاب تبدیل به مجاز و ۸۲۶ رشته انشعاب به طور کامل قطع شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به تأثیر واکسیناسیون در گروه سنی بالای ۶۰ سال گفت: با واکسیناسیون، در پیک پنجم، شاهد کاهش آمار افراد بستری شده در بیمارستان بوده‌ایم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از آغاز ثبت نام در ۶۱ کارگاه فرهنگی، هنری و ادبی مجازی فصل پاییز این کانون در سطح استان خبر داد و گفت: ثبت نام این کارگاه‌ها که هفتمین فصل برگزاری خود را تجربه می‌کند در پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان به نشانی «hamedan.kpf.ir» صورت می گیرد و تا پایان مهر ادامه دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از اجرای ۱۶ مانور عملیاتی برق برای مدیریت بحران ها و رفع مشلات شبکه طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: از مجموع مانورهای انجام شده ۶ مانور در راستای تعدیل روشنایی معابر، چهار مانور برای جمع‌آوری ماینرها و برق‌های غیرمجاز، ۲ مانور در راستای تعمیرات فیدرهای ۲۰ کیلوولت و در راستای اصلاح ولتاژ، اصلاح مهاری پایه‌های خطوط فشار متوسط و فشار ضعیف، رفع کجی پایه‌های معابری و تنظیم ساعت فرمان نیز هر کدام یک مانور عملیاتی اجرا شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اعلام آغاز اجرای طرح پزشک خانواده شهری برای بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در استان گفت: پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع سبب دسترسی این بیمه شدگان به خدمات در بخش خصوصی می شود‌.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خبر داد:

راه‌اندازی شورای مُزد فرش دستبافت

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: شورای مُزد فرش دستباف این استان راه‌اندازی شد.
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، مدیریت شعب بانک کشاورزی در استان همدان میزبان حجت الاسلام و المسلمین ثقفی مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران و حجت الاسلام و المسلمین سادات ابراهیمی مشاور مدیر عامل بانک در امور ایثارگران بود.