گلستان

مهمترین اخبار

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان گفت: به مواد مخدر باید به عنوان یک پدیده اجتماعی نگاه کرد و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیز باید در دستور کار همه قرار گیرد.
مدیرکل دامپزشکی استان گلستان با بیان اینکه رسالت این مجموعه پیشگیری و کنترل بیماری‌ها بوده لذا به زودی ۵۰ باکس سیار حمام ضدکنه برای مبارزه با انگل‌های خارجی دام‌ها در اختیار دامداران قرار می‌گیرد.
رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: متهمان، خوراک دامی که با ارز دولتی برای مصرف دام وارد استان می‌شد، به جای توزیع بین دامداران، از طریق سندسازی و صدور فاکتورهای صوری، در بازار با قیمت آزاد می‌فروختند.

«حسن مدرس‌زاده»، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گرگان  با اشاره به تخریبی بودن مدرسه این روستا، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۹ تخریبی بودن مدرسه روستای «تقرتپه» اعلام شده اما در حال حاضر بر اساس سیاست های موجود شرایط برای ساخت مدرسه جدید وجود ندارد و اواویت با تکمیل پروژه های نیمه تمام است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

آمار بستری‌های کرونا در گلستان دوباره سه رقمی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از بستری ۱۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: آمار بستری‌های کرونایی در گلستان دوباره سه رقمی شده است.
معاون پژوهشی دانشگاه گلستان خبر داد؛

درآمدزایی ۱.۵ میلیاردی از محل پژوهش

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان از فعالیت ۲۹ واحد فناور و دو شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه گلستان خبر داد و گفت: مراکز رشد در راستای حمایت از دانش‌بنیان‌ها و تجاری‌سازی ایده‌ها شکل گرفته است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد؛

گلستان در شاخص‌های بهداشت و درمان جزو ۶ استان آخر کشور شد

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاخص‌های بهداشت و درمان در استان گلستان پایین‌تر از میانگین کشوری است، گفت: گلستان در شاخص‌های بهداشت و درمان جزو ۶ استان آخر کشور محسوب می‌شود.
مدیر کل ثبت و احوال گلستان با اشاره به کاهش ۶.۸ درصد میزان ولادت در این استان طی هشت ماهه اخیر به نسبت مدت مشابه سال قبل، گفت: میزان کاهش ولادت در گلستان از متوسط کشوری بیشتر است.
تنگناهای موجود در تامین آب برای اراضی زراعی به ویژه شالیزارها سبب افزایش رغبت سودجویان به استفاده از فاضلاب شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان از صادرات بیش از ۵۷ میلیون دلار محصولات از طریق گمرک استان گلستان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: با هدف مردمی‌سازی یارانه‌ها نصب کارت خوان‌های جدید را در نانوایی‌های سه شهرستان آزادشهر، علی آباد کتول و گرگان آغاز کرده ایم و قرار است تا پایان خرداد تمام نانوایی استان به این دستگاه‌ها مجهز شوند.