کهگیلویه و بویراحمد

مهمترین اخبار

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح جهش تولید در ۳۰ هزار هکتار از دیم‌زارهای استان در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: پایداری اشتغال و محرومیت‌زدایی، بهبود معیشت بهره‌برداران، پشتیبانی از تولید، رونق کشاورزی در اراضی دیم‌زار و کم بازده استان از اهداف این ستاد در زمینه حمایت از کشاورزان در طرح یاد شده است.
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: با تمام مشکلات و معضلات با همت کشاورزان و تلاش شبانه‌روزی همکاران خود در این ادراه، بیش از ۱۲ هزار تن گندم مازاد بر مصرف «۱۰ هزار و ۵۰۰ تن سیلویی» و «هزار و ۶۰۰ تن بذری» از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شد.
رئیس دامپزشکی شهرستان بویراحمد با اشاره به وجود تقلب‌ها و همچنین عرضه غیربهداشتی شیر در برخی واحدهای عرضه لبنیات سنتی شهریاسوج، گفت: ۹ مرکز عرضه لبنیات سنتی به‌دلیل بالا بودن بار میکروبی شیر پلمب و به مراجع قضایی معرفی شدند.
رئیس منابع آب کهگیلویه، چرام و لنده از کاهش ذخایر و منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی در دشت‌های شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده خبر داد و گفت: رعایت الگوی کشت و میزان برداشت از منابع آبی و مصرف بهینه آب ضروری است و کشاورزان از کاشت محصولات پر آب بر اجتناب کنند.
فرماندار گچساران اظهار داشت: خیلی بد است در شهرستانی که نفت، گاز، پتروشیمی و نیز دیگر صنایع مهم را دارد نرخ بیکاری از متوسط نرخ بیکاری کشور بالاتر باشد که این قابل قبول نیست که شهرستانی با این ظرفیت‌ها این همه جوان بیکار داشته باشد.
مدیر فرودگاه یاسوج اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال گذشته در این فرودگاه ۱۰۰ فروند پرواز داشتیم که این تعداد در همین مدت در فرودگاه یاسوج به ۴۹۶ فروند پرواز رسیده است.
بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهر سی‌سخت  که قرار بود با سرعت هر چه تمام تر شروع به کار کرده و به اتمام برسد این روزها حال و روز خوبی ندارد چرا که متأسفانه بنا به گفته‌ها به دلیل نبود اعتبارات کافی از سوی دانشگاه علوم پزشکی این پروژه چنین روندی داشته است و در صورتی که دانشگاه علوم پزشکی اعتبار کافی در اختیار پیمانکار قرار ندهد این پروژه تعطیل خواهد شد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در کهگیلویه و بویراحمد:

160 هزار بسته معیشتی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در استان توزیع شده است

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در کهگیلویه و بویراحمد از توزیع 160 هزار بسته معیشتی در استان توسط بنیاد احسان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد و گفت: امروز سومین مرحله از پویش ملی مشق احسان در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده که ۴ هزار و ۷۰۰ بسته آموزشی شامل کیف، مداد و لوازم التحریر میان دانش‌آموزان کم برخوردار استان در شهرستان‌های ۹ گانه توزیع خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گزارش کمیسیون متبوعش درخصوص زلزله سی سخت را قرائت و از بی مسئولیتی استاندار در قبال وظایف خود در مواجهه با آسیب دیدگان این حادثه پرده برداشت.
در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کهگیلویه و بویراحمد به انجام رسید؛

بازدید از طرح های تأمین مالی شده از سوی بانک صنعت و معدن

فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از یک واحد صنعتی که از سوی بانک صنعت و معدن تأمین مالی شده است، بازدید نمودند.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی در حاشیه سفر به کهگیلویه و بویراحمد از منطقه زلزله زده سی سخت واقع در ۳۵ کیلو متری شمال غربی یاسوج بازدید کرد و در جریان روند بازسازی بخش های آسیب دیده این منطقه قرار گرفت.