کهگیلویه و بویراحمد

مهمترین اخبار

رئیس اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:ا توجه به برودت هوا، شهروندان نسبت به رعایت موارد ایمنی در نصب و بکارگیری ابزارهای گرمایشی اقدام کنند.
بی مهری‌های مسکن مهر و سردرگمی ساکنانش همچنان در شهرک "بلکوی" یاسوج ادامه دارد حدود ۷۰ خانه مسکن مهر در این شهرک همچنان بلاتکلیف رها شده و صاحبان این خانه ها در شرایط اقتصادی و تورم کنونی مستاجر و بی سرپناه هستند.
کهگیلویه وبویراحمد از مناطق اصلی تاریخی عیلامی بوده که مطالعه باستان شناسان در استان نشان می دهد قدمت این سرزمین به دوران پارینه سنگی می‌رسد.کهگیلویه و بویراحمد سرزمینی غنی از فرهنگ و ادبیات عامیانه است و ضرب‌المثل قسمتی از این فرهنگ را تشکیل می‌دهد که بخش هایی از این سخنان حکمت آموز در استان همچنان رواج دارد و برخی از آنها در حال فراموشی است.
با حمایت بانک سامان صورت گرفت؛

تکمیل خانه‌های سی‌سخت

مدیر عامل موسسه خیریه نیکان ماموت از تکمیل 60 واحد مسکونی در روستاهای سی‌سخت مرکز شهرستان دنا از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد با حمایت و اسپانسری بانک سامان خبر داد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح جهش تولید در ۳۰ هزار هکتار از دیم‌زارهای استان در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: پایداری اشتغال و محرومیت‌زدایی، بهبود معیشت بهره‌برداران، پشتیبانی از تولید، رونق کشاورزی در اراضی دیم‌زار و کم بازده استان از اهداف این ستاد در زمینه حمایت از کشاورزان در طرح یاد شده است.