کردستان

مهمترین اخبار

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان:

مهلت صدور پروانه چرای دام برای دامداران استان تمدید شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اظهار داشت: به دنبال مراجعه و درخواست‌های مکرر مرتع‌داران و بهره‌برداران مجاز مراتع برای تمدید پروانه چرای دام و مطلع نبودن برخی از آن‌ها از مقررات اعلام شده، مهلت پرداخت پروانه چرای دام تا هشتم آذرماه جاری تمدید شد.
مدیرعامل هلال احمر کردستان از امدادرسانی امدادگران جمعیت هلال احمر کردستان به 5000 نفر در نیمه نخست یال جاری خبر داد و گفت: در این مدت، در حوادث جاده‌ای به ۷۰۹ نفر، در سیل و آبگرفتگی ۷۰، حضوری ۳۴، شهری ۱۹، آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع هفت و کوهستان ۲۶ نفر امدادرسانی صورت گرفته است.
شناس امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان این‌که از ۴۲۰ هزار تن محصولات سر درختی باغات استان، ۳۰ هزار تن انواع محصولات خشکباری از سرجمع باغات استان بدست آمده است، اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر هیچ واحدی در خصوص تولید محصولات خشکباری فعالیت ندارد و تمامی فرایند فراوری این محصول به همان روش سنتی انجام می‌گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبر داد:

پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به آبان ماه موکول شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از موکول شدن تاریخ برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به دلیل تداوم وضعیت قرمز استان کردستان در پی شیوع ویروس کرونا به اول آبان ماه خبر داد.
با امضای وزیر کشور:

شهردار سنندج منصوب شد

وزیر کشور با صدور حکمی " سید انور رشیدی " را به سمت شهردار سنندج منصوب کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از برگزاری مراسم روزجهانی جهانگردی در ۸ مهرماه در شهر هورامان تخت با همکاری فرمانداری، شهرداری و شورای شهر، ادارات و نهادهای مختلف شهرستان سروآباد، انجمن ها، تشکل‌ها و معتمدین خبر داد.

یادداشت میهمان؛

بازی ۲ سر برد ایران با غرب

انتظار برای فروپاشی ایران از درون را نیز دیگر کسی جدی نمی‌گیرد و اگر راهبرد مزبور بنای وقوع داشت در دوره ترامپ صورت می‌گرفت.

یادداشت میهمان؛

یادگار شیر «دره پنجشیر»

نگران خدعه و فریب ملاهای کابل و قندهار. بی‌شک مزدوران انتحاری طالبان در راه‌اند تا خنجر جهل و کین در قلبش فرو کنند. افغان‌های خواهان بازگشت آرامش، آزادی، دموکراسی و نهادهای مدنی به یادگار شیر دره پنجشیر بپیوندند.

امام جمعه سنندج گفت: دشمنان اسلام همواره به دنبال نفوذ در جهان اسلام بوده و هستند، همه امیدواریم که افغانستان به آرامشی که در خور و شان ملتش است، برسد و شاهد این همه ترور و برادرکشی نباشیم.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج در گفتگو با پرسون:

مردم اهل سنت کردستان محبت اهل بیت (ع) را در دل خویش دارند

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: مردم اهل سنت کردستان دل در گرو اهل بیت علیهم السلام و خاندان رسول الله (ص) دارند و هر ساله میزبان بسیاری از زواری که به کربلا می‌روند، هستند و این امر را برای خود مایه افتخار و مباهات می‌دانند.

یادداشت/ تخمین زده می‌شود که تا پیش از سقوط کابل به دست طالبان، حدود ۱۵۰ بالگرد بلک هاوک در ارتش افغانستان مشغول به خدمت باشد که البته بخشی از آنها به تاجیکستان و ازبکستان فرار کرده و قسمتی نیز به دست جنگجویان امارت اسلامی افتاده است.

مراسم عزاداری عاشورای حسینی صبح امروز در سطح استان کردستان با حضور عاشقان و دلدادگان سیدالشهدا (ع) برگزار گردید.
یادداشت میهمان؛

اقدامی که باید پاس داشت

یادداشت/ مقام معظم رهبری با انتصاب دریادار ایرانی عملا به توصیه‌ها و نظرات وحدتی خود در خصوص توزیع عادلانه و نگاه مساوی به شایستگان اهل سنت جامه عمل پوشاندند و به همه مسئولین عملا درس همدلی دادند که ما آنرا ارج می‌نهیم و پاس می‌داریم.

یادداشت/ با توجه به قیمت ارزان، تنوع و تکثر تسلیحات ساخت جمهوری اسلامی، این قابلیت وجود دارد که با یک سرمایه گذاری هوشمند و برنامه‌ریزی دقیق چند ساله در امر صادرات سلاح، دهها و حتی صدها میلیون دلار در سال برای کشور ارزآوری ایجاد شود.

مدیر حوزه علمیه سفیران بیجار در گفتگو با پرسون:

پیام‌های عاشورای حسینی برای تمام اعصار مانا و ماندگار است

مدیر حوزه علمیه سفیران بیجار گفت: نهضت و قیام امام حسین (ع) علیه دستگاه ظلم و جور امویان حامل پیام‌های بسیاری همه اعصار است و این پیام برای همیشه مانا و ماندگار می‌باشد.

یک اقتصاددان گفت: این که برخی از مسئولان کشور و جناح سیاسی حاکم مدعی هستند نیازی به برجام نداریم بلوفی بیش نیست زیرا عملا راه دیگری برای تامین بودجه کشور نمانده و چاپ پول هم اقتصاد کشور را به سمت ونزوئلایی شدن سوق خواهد داد.

بخش عمده‌ای از پشتون‌ها طالبان را نماینده خود می‌دانند و معتقدند که افغانستان باید متعلق به این قوم باشد. نباید از یاد برد عبدالمنان نیازی معدوم که البته این اواخر به دست خود طالبان نیز کشته شد، می‌گفت: تاجیک‌ها به تاجیکستان بروند، ازبک ها به ازبکستان و هزاره‌ها (شیعیان) به گورستان.