سیستان و بلوچستان

سرپرست بخشداری دامن در مراسمی با حضور معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر و جمعی از مسوولان، معرفی شد.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: 21 دستگاه ماینر استخراج غیر مجاز ارز دیجیتال در بازرسی از یک واحد صنفی در شهر زاهدان کشف و جمع‌آوری شد.
فرماندار دشتیاری در جنوب سیستان و بلوچستان و همجوار سواحل مکُران سیراب شدن هشت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی پایین دست و افزایش تولید و اشتغال را نتیجه تکمیل طرح آبخیزداری در بخش باهوکلات این شهرستان دانست.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اعلام کرد: عوارض ناشی از گرد و غبار باعث شد 537 نفر راهی بیمارستان شوند که از این تعداد 107 نفر به علت شدت عارضه بستری شدند.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز پیک بیماری درسیستان و بلوچستان پابرجاست تاکید کرد: حمایت بخش های مختلف و حضور مسئولان درمانی در سطح استان روحیه مثبتی را برای مقابله با موج پنج بیماری کرونا ایجاد کرده است.
جواد قارایی تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه مستند «ایرانگرد» که در هر قسمت با نگاهی متفاوت به معرفی طبیعت، تاریخ و فرهنگ اقوام مختلف ایرانی می‌پردازد، در برنامه  این هفته به بندر بریس در چابهار سفر می‌کند و از جاذبه‌های گردشگری این منطقه می‌گوید.
رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی ازسوی اداره متبوعش از تشدید وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال این استان و احتمال وقوع طوفان گردوخاک و شن خبر داد.
سنت و آیین دیرینه عید قربان با وجود کرونا در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود اما در این بین نحوه برگزاری و ساختار اجزای آن به فراخور حفاظت از جان انسان‌ها باید متفاوت از سال‌های گذشته باشد.
رئیس پلیس راه سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه تنها ۱۰ درصد رانندگان استان رفتار پر خطر دارند، گفت: تیم های گشت محسوس و نامحسوس رفتار رانندگان را در محورهای مواصلاتی رصد می کنند.
زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان سیستان و بلوچستان نسبت به این جهش بیماری و این فراگیری آنچنان که باید قوی نبود بنابراین لازم بود که تخت بستری و بیمارستانی و مراکز پاسخگویی به بیماران سرپایی و غربالگری را افزایش دهیم. به همین جهت همت جمعی در حوزه بهداشت و درمان اتفاق افتاد.