سیستان و بلوچستان

مهمترین اخبار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: واحدهای بهداشتی، درمانی و امدادی دانشگاه از آمادگی نسبی برای ارائه خدمات در ایام اربعین برخوردار هستند و لازم است تا واحدهای تابعه دانشگاه خود را برای اجرای هر اقدام و یا ارایه هر خدمت احتمالی مورد نیاز آماده کنند.
تابستان هر سال مردم سیستان با طوفان‌های 120 روزه دست و پنجه نرم می‌کنند، خاک و گرد و غبار نفسهایشان را به شماره می‌اندازد، کار و زندگیشان مختل می‌شود و مسؤولانی که هیچکدام از راهکارهایشان تاکنون نسخه عاجلی برای کاهش تبعات شن‌های روان نبوده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهرستان سیستان وبلوچستان از کلنگ زنی و افتتاح۶ پروژه در حوزه آبخیزداری و بیابان زدایی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.
نماینده سازمان های مردم نهاد سیستان و بلوچستان:

کاهش مشاغل‌ کاذب و آسیب‌های اجتماعی با کارآفرینی

نماینده سازمان های مردم نهاد استان سیستان و بلوچستان از افزایش مهارت آموزی، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در مناطق حاشیه شهر به عنوان عاملی برای کاهش میزان مشاغل‌ کاذب و آسیب‌های اجتماعی و در نهایت توسعه اشتغال پایدار در سطح شهر نام برد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ۱ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۱۱۰ تن کالا با ۱۰۱ هزار و ۹۵۶ سفر باری در پنج ماهه سال جاری توسط ناوگان باری در حوزه تحت پوشش این اداره کل حمل شد.
آمارها نشان می‌دهد که سیستان‌وبلوچستان بعد از سپری‌کردن پیک جدید کرونا، روز یکشنبه فوتی کرونایی نداشته است. در این استان، از مردادماه افراد بالای 40 سال شروع به دریافت واکسن کردند و از 30 مرداد افراد بالای 35 سال نیز به جرگه دریافت‌کنندگان واکسن اضافه شده‌اند. همه اینها نشان می‌دهد که یکی از دلایل مهار کرونا در استان سیستان‌وبلوچستان، تسریع در واکسیناسیون است.
غافلگیری ما از آمارهای بالای کرونا همانا و تبعاتش نیز همان، یکی از تبعاتی که این روزها دامنگیر بیماران کرونایی شده و بدجور حال آنان و خانواده‌هایشان را گرفته موضوع داروهای این ویروس منحوس است، داروهایی که در پیچ و خم پیک‌های متعدد گاهی زیاد، گاهی کم و گاهی نایاب می‌شود.