سمنان

مهمترین اخبار

نشست رئیس شوراهای شهرستان های استان سمنان با موضوع کسب عنوان "سمنان نماینده کشور ایران در اتحادیه شهرهای راه ابریشم " در سالن جلسات شهید بابایی شهرداری سمنان برگزار شد .
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان گفت: استان سمنان مقصد پرندگان مهاجر نیست و تنها در مسیر عبور مهاجرت پرندگان آبزی مانند قو، غاز، اردک‌ و فلامینگو قرار دارد که از عرض شمالی به عرض جنوبی کوچ می‌کنند و مجوز شکار برای این پرندگان در استان داده نمی‌شود.
استاندار سمنان از جذب یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات تبصره ۱۶ خودکفایی، اشتغال و توسعه روستایی در سراسر استان خبر داد و گفت:: کمیته امداد تسهیلات ارزان قیمت برای خودکفایی پرداخت می‌کند و ما نیز آمادگی داریم تا تسهیلات اشتغال روستایی را پرداخت کنیم.
استاندار سمنان با اشاره به آخرین تصمیم ستاد مدیریت بحران این استان درباره نحوه فعالیت ادارات گفت:تمام واحدهای 12گانه صنفی غیر ضروری در روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 25 و 26 دی ماه در همه شهرستان‌های استان غیرفعال و تعطیل باشد.
اعضای ستاد اضطراری مدیریت مصرف گاز استان سمنان دورکاری کارمندان همه ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی را در روز یکشنبه ۲۵ دی ماه تصویب کردند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: متأسفانه استان سمنان در ازدواج، طلاق و فرزندآوری آمار خوبی ندارد و جای دارد در استانی که در موضوعات فرهنگی حرف برای گفتن دارد، شاهد بهبود این شاخص‌ها باشیم و و با آن دسته از افراد و رسانه‌هایی که در این حیطه مشغول ضدتبلیغ هستند، برخورد قانونی می‌شود.
به مناسبت سالروز عملیات کربلای پنج، صبح امروز ۱۹دی ماه سال جاری محفل خاطره گویی عملیات کربلای پنج با حضور حجت الاسلام والمسلمین مطیعی نماینده معزز ولی فقیه در استان سمنان، دکتر قدس رئیس دانشگاه، معاونان، مدیران و کارکنان دانشگاه و جمعی از فرماندهان، راویان، رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس در سالن امام رضا(ع) ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ارتقاء شاخص‌های این دانشگاه در حوزه تحقیق و پژوهش خبر داد و گفت: اساتید، دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه، امسال افزون بر ۱۱۵ مقاله علمی در مجلات علمی و بین‌المللی منتشر شده است.
سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از عرضه هنرهای دستی و دستبافته های این استان در نمایشگاه مازندران خبر داد و گفت: در همین راستا تعدادی از هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان در نمایشگاه بزرگ توانمندی‌های بانوان و خانواده استان مازندران حضور یافتند.
بنابر آخرین آمار از ستاد مقابله با کرونا استان سمنان، به جز میامی، مهدی شهر بقیه ی شهرستان ها نارنجی شدند و شهر قرمز وجود ندارد.
سفیر ژاپن در ایران از پروژه‌های بازآفرینی و گردشگری شهرداری سمنان بازدید کرد و او وعده داد که «شرکت‌های ژاپنی می‌توانند با مشارکت در پروژه‌ها به برنامه‌های توسعه محلی شهر کمک کنند.»
رئیس شورای شهر گرمسار با اشاره به ضرورت پیگیری مطالبات در این شهرستان، گفت: استفاده از نخبگان در بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و ... یکی از راهکارهای این نوع مطالبه‌گری است.