خراسان رضوی

مهمترین اخبار

مدیر گروه آموزش پزشکی دانشکده پزشکی مشهد گفت: اطلس سه‌بعدی چشم که در مراحل ساخت و تولید آن از تکنولوژی استریوسکوپیک بهره گرفته شده است، امکان درک کامل سه‌بعدی آناتومی چشم را برای کاربر مقدور می‌کند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشهد گفت: طبق پیش‌بینی هواشناسی تا ۱۳ بهمن امسال در استان کاهش دما ادامه خواهد داشت؛ در نتیجه تعطیلی واحدهای اقامتی تا ۱۳ بهمن ماه ادامه دارد.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: روند تدریجی کاهش دما از ابتدای هفته جاری در بیشتر نقاط خراسان رضوی آغاز شد که این کاهش دما در پایان هفته جاری با میانگین دمای شبانه منفی ۹ درجه به اوج خود می رسد.
مدیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

تأمین سوخت دوم 35 نانوایی در کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: جلسات هماهنگی قرارگاه امنیت غذایی شهید امانی با هدف هماهنگی بازار برای کمک در مصرف بهینه برگزار که با تشکیل تیم‌های متعدد و حضور در سطح بازار و همکاری بسیار خوب کسبه شاهد کاهش مصرف گاز در این حوزه نیز بودیم.
رئیس اتاق اصناف قوچان گفت: ۲۰ درصد واحدهای صنفی در بازرسی‌ها اخطار شفاهی و تذکر دریافت کردند که به دنبال این اخطار گاز ۴ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ به دلیل عدم رعایت ابلاغیه ستاد مدیریت بحران در تعیین ساعت فعالیت و مصرف بالای گاز قطع شد.
رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی اعلام کرد؛

بیش از ۵۰ واحد اقامتی در مشهد تعطیل شد

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت:با شروع فصل سرما شیوه‌نامه مصرف بهینه در هتل‌ها و مراکز اقامتی استان ابلاغ و اجرا شده می‌شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد:

وجود بخاری برقی در بازار به مقدار زیاد/ مردم نگران نباشند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: قیمت بخاری برقی مشخص بوده و افزایشی نداشته است؛ قیمت این کالا بر اساس کیفیت و امکانات آن بین ۳۰۰ هزار تومان تا بیش از یک میلیون تومان است، بخاری برقی در بازار به مقدار زیاد وجود دارد.
معاون زیارت و گردشگری شهرداری مشهد خبر داد

اسکان ۱۳۰ مسافر قطارهای مشهد در سوله‌های شهرداری

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: شهرداری برای اسکان زائرانی که در مسیر مشهد در قطار مانده بودند ۲ سوله ورزشی را آماده کرد تا اگر نیاز بود برای اسکان اضطراری مورد استفاده قرار گیرد و حدود ۱۳۰ نفر در سالن‌های ما اسکان داده شدند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: فعالیت همه مدارس و مراکز آموزشی استان در روز شنبه ۲۴ دیماه غیرحضوری شد و کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی نیز دورکار شدند.
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: پل نمایشگاه و پل امام حسین(ع) مسدود است؛ در حال حاضر برنامه‌ای برای مسدود کردن پل‌ها نداریم و این موضوع بستگی به شرایط دارد. اگر نتوانیم ضریب اصطکاک لازم را ایجاد کنیم، ممکن است پل‌های دیگر نیز مسدود شوند
مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی ۴۱ ساله ساکن تربت جام به سه بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشید.
افزودن ۵۷ گرم بادام به رژیم غذایی روزانه به‌مدت یک ماه باعث افزایش سطح چربی مفید لیپوکین (۱۲،۱۳-DiHOME) در نمونه خون، بلافاصله پس از یک جلسه ورزش شدید می‌شود. برای کسانی که به‌طور منظم ورزش می‌کنند، خوردن هر روز بادام ممکن است روشی ایده‌آل باشد.
رضایی پور، کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار داشت :بارش برف که از روز گذشته در خراسان رضوی آغاز شده است تا روز جمعه با شدت و ضعف ادامه خواهد داشت و دمای هوای مشهد به منفی ۱۰ درجه سلسیوس می‌رسد.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی:

ممنوعیت تردد در مسیرهای خراسان رضوی

رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: بیشتر مسیرهای استان برفی و سطح جاده یخ زده است و در سه مسیر نیز ممنوعیت تردد اجرا می‌شود .