آذربایجان غربی

مهمترین اخبار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در اولویت قرار گرفتن سه طرح شهرستان بوکان برای جذب اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد و گفتت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امید می‌رود مشکلات تصفیه‌خانه بوکان در کوتاه مدت مرتفع شود.
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی از پویش رسانه‌ای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان خبر داد و گفت: پویش رسانه‌ای آزاد سازی زندانیان اختصاص به جرایم مالی و جرایم غیر عمد دارد که قریب به اتفاق این افراد  نه دارای سوء نیت و نه علم و عمد هستند و  به دلیل شرایط اقتصادی دچار این مشکل شده‌اند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: در راستای اجرای طرح بهارستان، شبکه برق ۵٠٠ روستای آذربایجان‌غربی تا پایان ۱۴٠٠ بهسازی می‌شوند که تا امروز پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی را شاهد هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی از تعدیل روشنایی ۸ هزار چراغ روشنایی در مانور کاهش مصرف برق زمستان خبر داد.
به مناسبت هفته بسیج در آذربایجان‌غربی؛

افتتاح ۷۰ پروژه‌عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی از اجرای ٣۶٠٠ برنامه در طول هفته بسیج آذربایجان غربی خبر داد و گفت: ۷۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال در هفته بسیج افتتاح خواهد شد.
جلسه مجمع نمایندگان شمالغرب کشور با حضور وزیر نیرو و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار و در این جلسه در خصوص بررسی عواقب و تاثیرات خشکی دریاچه ارومیه بر منطقه شمالغرب بحث و بررسی شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از پیشرفت 2/95 درصدی مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه خبرداد و گفت: با اتمام خط انتقال پساب، سالانه 1/51 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل خواهد شد.
فرمانده پلیس راه شاهین دژ - تکاب گفت: بر اثر واژگونی اتوبوس در جاده برفی و لغزنده این محور یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.
عملکرد بیمه ایران در استان آذربایجان‌غربی به طور متوسط 42 درصد در 6 ماهه اول سال 1400نسبت به عملکرد سال 1399 رشد داشته است و در این میان سطح نفوذ بیمه استان 2.6 درصد است که تقریبا با متوسط کشوری برابری می‌کند .
فرماندار مهاباد از مهار آتش‌سوزی در مجتمع نوین مهاباد خبر داد و گفت: علت آتش‌سوزی و خسارت ناشی از آن تحت بررسی است.
رئیس‌جمهور در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با استاندار آذربایجان غربی و فرماندار مهاباد، ضمن دریافت گزارش آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده در مهاباد و میزان خسارات واردشده و شرایط مردم، دستورهای لازم را صادر کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی از بازگشایی کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت: ماه آبان، بهار کتابخوانی  است و از توانمندی و ثمرات حضور کتابداران در کتابخانه‌های عمومی در این ایام  باید بهره گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با بیان اینکه قرارگیری بخشی از خط انتقال آب در زیر تاسیسات شهری شامل پل و رمپ‌های خروجی پل‌ها،  فشار بیش از حد به تاسیسات آبرسانی و ترکیدگی مکرر لوله‌های انتقال آب را درپی دارد، گفت: مقرر گردید در مرحله اول یک هزار و 300 متر از خط  انتقال آب از نوع آزبست سیمانی به خارج از پل‌ها انتقال یابد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان‌غربی از فوت  ۱۸۳ نفر در اثر مسمومیت با منوکسید کربن از نیمه نخست امسال در استان خبر داد و گفت:  بر اساس آمار تجمیعی سازمان غذا و دارو و جمع آوری اطلاعات از ۴۴ معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی از سراسر کشور  و سازمان پزشکی قانونی بیشترین مسمومیت که در این سال ها منجر به فوت شده است مسمومیت ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و محرک ها بوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت : امسال طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پنج روستای زیر ۱۰ خانوار در آذربایجان‌غربی از نعمت برق برخوردار می‌شوند.
مجتبی اسماعیل زاد

روزهای کم آبی دریاچه ارومیه

با توجه به کاهش بارندگی و کاهش رهاسازی آب سد ها به دریاچه ارومیه ، حجم آب دریاچه بیش از ۲ میلیارد متر مکعب کمتر از میزان آن در مدت مشابه سال گذشته است . تراز دریاچه ارومیه در حال حاضر ( آخرین گزارش تراز ۱۸ مهر ۱۴۰۰) به ۱۲۷۱ متر از سطح دریاهای آزاد رسیده که این مقدار بیش از ۶۳ سانتی متر کمتر از تراز دریاچه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است . دریاچه ارومیه ، از بزرگترین دریاچه های آب شور جهان است که در دو دهه اخیر دچار بحران کم آبی و خشکسالی شده است .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی؛

تبدیل 260 کیلومتر شبکه مسی به کابل خودنگهدار

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت : در نیمه نخست سال جاری بیش از 260 کیلومتر شبکه مسی در آذربایجان‌غربی به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.