مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

برداشت ۷۳ تن پسته خندان در راه است

مناطق مختلف استان زنجان مستعد کشت و پرورش محصولات کشاورزی متنوعی است به طوری که طارم در بردارنده بزرگترین باغشهر زیتون کشور بوده و نام و آوازه جهانی نیز یافته است. اما در این بین در سایر شهرستان‌ها نیز محصولات متنوعی از جمله انگور، غلات، حبوبات، محصولات باغی و زراعی متنوعی کشت شده و همواره روانه بازار می‌شود.

زنجان

دیدگاه خانواده‌ها نسبت به ادامه آموزش مجازی یا حضوری دانش‌آموزان حالا پس از تجربه یک سال تحصیلی غیرحضوری همچنان متفاوت است؛ عده‌ای نگران سلامت جسمی و خطر کرونا هستند، عده‌ای نگران سلامت روحی و آسیب‌های فرزندانشان از آموزش غیرحضوری و خانه‌نشین شدن فرزندانشان!

آموزش و پرورش

در حال حاضر کیت‌های مختلف تست سریع، موجود و دقت آن بسیار متفاوت است. اکثر آن هنوز در محیط‌های مختلف مانند خانه‌ها، محل کار و مدارس به‌طور دقیق یا گسترده آزمایش نشده‌اند. به‌ طور کلی برای فرد دارای علائم کووید-۱۹ این تست‌های آنتی‌ژن دقیق‌تر است اما اگر فردی علائم آلوده شدن به ویروس را نداشته باشد، برای این نوع تست دقت کمتری در نظر گرفته می‌شود.

بهداشت و درمان

مسیر واردات از طریق ارز حاصل از صادرات خودرو و قطعه در حالی مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گرفته که آمارهای گمرک در دو بخش صادرات و واردات نشان‌دهنده عدم سنخیت صادرات با واردات خودرو به کشور است. به عبارت دیگر مسیر صادرات خودرو و قطعه نمی‌تواند آن طور که باید و شاید بار تامین ارز مورد نیاز برای واردات خودرو را به دوش بکشد.

صنعت معدن تجارت

مدیر حج و زیارت استان زنجان:

چرا زنجان فقط ۳۸۹ زائر حسینی دارد؟

از سهمیه 30 هزار نفری زائران ایرانی، فقط 389 نفر سهمیه شامل زائران زنجانی شد که همین موضوع با اعتراضات زیادی از سوی شهروندان زنجانی مواجه شد. شهروندان زنجانی معتقدند چرا باید سهمیه پایتخت شور و شعور حسینی در مقایسه با سایر استان‌ها بسیار کم باشد.

زنجان

همه چشم انتظار مذاکرات؛

معامله‌گرانی که خرید و فروش نمی کنند!

این روزها معامله‌گران بازار ارز بیشتر در جست‌وجوی اخبار مربوط به مذاکرات در فضای مجازی هستند. در واقع بیشتر معامله‌گران تمایل زیادی به خرید و فروش ندارند و پیگیر اخبار هستند.

بازار

در حالی که این روزها وزارت کار و رفاه اجتماعی و انتصابات داخلی آن باعث جلب توجه سیاستمداران و صاحب نظران این حوزه شده است،‌ اخبار رسیده حاکی از این است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انتصاب محمد اسکندری به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به نتیجه نهایی رسیده است. اما سوال اینجاست که آیا اسکندری گزینه مطلوبی برای مدیرعاملی صندوق بازنشستگی کشوری است؟

رفاهی

روز شنبه بازار ارز دو نیمه متفاوت را تجربه کرد. در ابتدای اولین روز هفته، معامله‌گران ارزی با جوسازی پیرامون یک خبر سیاسی، میزان خریدها را در بازار بالا بردند و به دنبال آن، ارزش دلار به بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی رفت. به گفته فعالان، بازار به خبر تحریم‌های جدید آمریکا واکنش افزایشی نشان داد.

بازار

نخست‌وزیر پاکستان که کشورش در دوره‌ای میانجی‌گری ناموفقی را در روابط ایران و عربستان سعودی داشت، گفت که تفاهم میان تهران و ریاض به نفع منطقه و کل جهان است و کشورش از چنین تفاهمی حمایت می‌کند، چرا که مناقشه میان این دو قدرت منطقه‌ای فاجعه‌بار خواهد بود.

خاورمیانه