قطعی برق‌ این روزها باعث ایجاد اختلال و ضرر در دو صنعت سیمان و فولاد شده. وزارت نیرو وعده داده است که از این پنجشنبه مشکل قطعی برق در این دو صنعت برطرف می‌شود اما باید دید که با ادامه دار بودن گرمای هوا و بی برقی این وعده می‌تواند عملی شود یا خیر.

صنعت معدن تجارت

بررسی‌ها نشان می‌دهد در اولین ماه در فصل تابستان تورم حدود 1 درصد افزایش داشته این در حالی است که تورم در فصل بهار 2 درصد بوده است. سه فاکتور اساسی مانع افزایش قیمت در این بازار شدند: خوش‌بینی نسبی به سیاست‌های آتی، عرضه خودروهای انباری و تولید دوباره مونتاژی‌ها.

صنعت معدن تجارت

رئیس جمهور منتخب در جمع گروهی از مسئولان و فعالان بازار مسکن به بررسی علائم و مشکلات این بازار پرداخت. ابراهیم رئیسی به دو فاکتور ثبات شرایط اقتصادی و قابل پیش‌بینی بودن آینده اشاره می‌کند و این دو را زمینه ساز حل مشکلات بازار مسکن می‌داند.

راه و شهرسازی

تورم پنهان ملک در ماهی که گذشت تقریبا صفر بوده است. منظور از تورم پنهان در بازار مسکن، تغییرات انتظار فروشنده‌ها نسبت به سطح قیمت مسکن است که به نوعی به شکل تغییرات قیمت پیشنهادی فروش در فایل‌ها منعکس می‌شود.

راه و شهرسازی

دولت توانسته حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته از سیگاری‌ها مالیات دریافت کند و در بخش‌های دیگر مانند شماره‌گذاری خودرو و خرید و فروش مسکن به‌ ترتیب حدود ۷۴۸ میلیارد تومان و هزار و ۹۰۸ میلیارد تومان درآمد کسب کرده.

دولت

طرح جنجالی«حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» این روزها با واکنش‌های زیادی از طرف صاحبین کسب و کارهای آنلاین و کارشناسان این حوزه رو به رو بوده روز گذشته در مچلس بررسی نشد و ارزیابی آن را به روز دیگری موکول کردند. اما کارشناسان نگرانی خود را نسبت به این طرح اعلام کردند و گفتند تصویب این طرح منجر به از بین رفتن بسیاری از کسب و کارهای اینتنرتی می‌شود.

ارتباطات و فناوری

ایران به دنبال تضمینی است تا آمریکا دوباره نتواند از توافق برجام خارج شود و زیر قول‌های خود بزند و قصد دارد تا توافق خود با آمریکا را مشروط به موافقت سازمان ملل کند. که این امر باعث واکنش مقامات آمریکایی شد. نماینده جمهوری‌خواه آمریکا مدعی شد«هر توافقی که معاهده نباشد، دولت بعدی آن را پاره خواهد کرد.»

سیاست خارجی

امروز قرار است طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی در مجلس برای محدود سازی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مورد بررسی قرار بگیرد، طرحی که باعث نگرانی کاربران به خصوص صاحبین مشاغل آنلاین شده است.

مجلس