توسط «پیام عزیزی»؛ خواننده معروف کُرد اجرا شد؛

ترانه «پهلوان خندان» در فراق «سیامند رحمان»

ترانه «پهلوان خندان» به آهنگسازی و خوانندگی «پیام عزیزی» خواننده موسیقی کُردی و عرفانی کشور، مصادف با نخستین سالگرد درگذشت «سیامند رحمان» قهرمان جهان و پارالمپیک منتشر گردید.

صفحه اصلی ورزش

به بهانه شهادت سرباز وظیفه در ایست بازرسی گاومیشان در شهرستان دره شهر:

سربازی اجباری یا سربازی حرفه ای؟

شب گذشته عده ای ناشناس به ایست بازرسی گاومیشان واقع در شهرستان دره شهر استان ایلام با استفاده از سلاح گرم حمله ور شدند. متاسفانه در پی این درگیری مسلحانه دو نفر از عوامل ناجا به فیض شهادت نائل شدند.

ایلام

پرونده ویژه پرسون؛ مرز واقعیت و خرافه جادو (بخش دوم)

جملات عجیب کف‌بین: فالت فاله و بخت با تو یاره و علی نگهدارته

انواع فال، دعا نویسی، کف بینی، سحر و جادو، طلسم، آیینه‌بینی و... به عنوان نمونه‌های خرافه‌گری از جمله مواردی هستند که در تمام مناطق سطح شهر صحنه به چشم می‌خورد که این موضوعات در مکان های بالای شهر بیشتر به صورت فالگیری و در مناطق جنوب شهر به صورت دعا نویسی است.

مجله پرسون

گزارش پرسون از آخرین وضعیت کووید 19 در کردستان؛

رنگ بازی کرونا با ذهن مردم/ آبی، زرد، نارنجی، قرمز؛ 4 رنگ سال

کرونا با تغییر وضعیت خود به رنگ های مختلف همانند آبی، زرد، نارنجی و قرمز همواره اذهان مردم را مشوش کرده است و بی شک اگر نسبت به رعایت پروتکل ها بی اهمیت باشیم بازهم باید شاهد خودنمایی این رنگها در سال 1400 باشیم.

کردستان

پرونده ویژه پرسون؛ مرز واقعیت و خرافه جادو (بخش اول)

این طلسم را هر کس امتحان کرده جواب گرفته

نمی دانم به خاطر فشارهای مالی و اوضاع اقتصادی بود به این کار رو آوردم یا این که پول خوب و بی دردسری که از مراجعین دریافت می کردم. ولی این را می دانم که دیگر در دروغ گفتن خبره شدم و در انواع فال های قهوه، تاروت، پاستور، کف بینی... مهارت دارم. به تازگی حتی شروع به دعانویسی کردم.

عمومی

اگر مسئولان و متولیان امر به مسئله کاهش نرخ باروری به معنای علمی و عملی ورود پیدا نکنند در آینده ای نزدیک حتی خانواده ها از پروژه «تک فرزندی» عبور خواهند کرد و سیگنال هایی از این رویداد در بستر جامعه از هم اکنون احساس می شود.

کردستان

پرسون بررسی کرد؛

حذف صفر یا کمرنگ کردن صفر؟!

حذف صفر آخرین مرحله از اصلاحات اقتصادی است. در حالیکه اسکناس های جدید 100 و 10 هزاری با صفرهایی کمرنگ در دست مردم دیده شده که سرانجام این طرح با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان، در هاله ای از ابهامات فرو رفته است.

بانک و بیمه

گزارش پرسون از احتمال بازگشت کرونا؛

مهمان نوازی از کرونا/ خداحافظی با پروتکل های بهداشتی

بسیاری از مردم کردستان به ویژه شهر سنندج عملا رعایت پروتکل های بهداشتی را در بحث کرونا کنار گذاشته اند و تداوم این وضعیت می تواند دوباره فاجعه کووید ـ 19 را در این استان رقم بزند.

کردستان