یک وکیل دادگستری در گفت‌وگو با پرسون؛/ بخش دوم

ضعف در قوانین و اجرای احکام مهم‌ترین مانع در بحث مهریه است

یک وکیل دادگستری در خصوص طرح مجلس در رابطه با اصلاح قانون مهریه گفت: محدودیت در تعیین مهریه باید با اصلاح سایر قوانین و مقررات حاکم بر ازدواج و فضای خانواده‌ها باشد تا اصلاح در جامعه رخ دهد و شاهد زوج و زوجه سالاری همزمان باشیم.

زنان و خانواده

آتش نشانی بازی مرگ و زندگی است. دلی به بزرگی آسمان میخواهد تا شعله‌های آتش را با پوست و گوشت  لمس کرد اما عقب ننشست. چه می‌شود گفت در وصف این بزرگ مردان که این همه شجاعت، شهامت، بزرگ‌منشی و ایثار و از خودگذشتگی را به تصویر کشید. زبان در توصیف این شیرمردان ناتوان است.

زنجان

سفیر سابق ایران در افغانستان در گفتگو با پرسون:

ادعای دخالت ایران در اوضاع افغانستان، صرفاً یک آدرس غلط است

در خصوص دخالت در اوضاع افغانستان، باید انگشت اتهام‌شان را به سمت دیگرانی بگیرند که اسناد و مدارک‌شان از مداخله در جریانات افغانستان آشکار بوده و هست. بنابراین از نظر من این صرفاً یک آدرس غلط است و جزء شیطنت‌هایی است که سیستم‌های امنیتی غربی انجام می‌دهند.

گزارش و تحلیل

در شرایط کنونی صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر که علاوه بر رفع نیاز ارزی کشور، جهش رشد اقتصادی کشور را شتاب بخشد، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

صنعت معدن تجارت

مسیر غلطی که در فضای مجازی، فضاهای بیرونی، محصولات فرهنگی، کتاب، روزنامه، فیلم، تئاتر، موسیقی و ... در حال طی شدن است، نیاز به تحول دارد چرا که اهداف ما در رابطه با انقلاب اسلامی در حال حاضر در جامعه دیده نمی‌شود. ما به دنبال یک جامعه آرام، با نشاط، با اطمینان و با امید هستیم. مسائل فرهنگی و هجمه‌های فرهنگی به شکل‌های مختلف مانع است اما شورای عالی انقلاب فرهنگی مقر و جایگاه ایجاد تحول است.

عمومی

ایران به دلیل داشتن منابع طبیعی، چهار فصل بودن در یک بازه زمانی برای تولید محصولات کشاورزی، نیروی انسانی جوان، موقعیت جغرافیایی با 15 کشور و... بستر مناسبی برای صادرات کالا در اختیار دارد؛ اما این امر به شکل واقعی به وجود نیامده است.

صنعت معدن تجارت

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ارز ترجیحی سبب فسادها و رانت‌های گسترده و آسیب به معیشت مردم شده و حذف آن نیازمند اقدام مناسب دولت است. 

مجلس