‬ در کارزار انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی توانست از رقبای خود پیشی بگیرد و به عنوان رئیس‌جمهور کشور انتخاب شود. با توجه به شرایط حال حاضر کشور، می‌توان گفت مسئولیت بسیار سنگینی متوجه ایشان است و هر حوزه از جمله اقتصادی، سیاسی و فرهنگی درخواست‌هایی را از ابراهیم رئیسی دارد.

احزاب

شرایطی که امروز اصلاح‌طلبان با آن مواجه هستند، از زوایای مختلفی قابل نقد، تحلیل و بررسی است که طبعا صاحب‌نظران و کارشناسان عرصه سیاست و احزاب در روزها و چه‌بسا سال‌های آینده به آن خواهند پرداخت.

احزاب

اینک که سیزدهمین دوره انتخابات رئیس‌جمهوری کشور برگزار شد و تا یکی، دو ماه دیگر مسئولان امور اجرائی مشغول انجام وظیفه خواهند شد، می‌توانیم یک بررسی منصفانه از شرایط حقوق «زن ایرانی»، در همین برهه چهل‌و‌اند‌ ساله داشته باشیم.

زنان و خانواده

سرانجام انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 بنا بر آمار رسمی با شرکت ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار نفر، معادل 48.8 درصد واجدان شرایط برگزار شد. اگرچه نرخ کل مشارکت در این انتخابات نسبت به انتخابات مجلس یازدهم حدود شش درصد افزایش را نشان می‌دهد که با وجود شرایط کرونایی و تشدید فشارها و نارضایتی‌ها درخور تأمل است.

دولت

نماینده جنبش امل در ایران در یادداشتی نوشت: دردهای چمران چه بودند که او این چنین بی‌پروا سخن از آن می‌کند. به گمان من در یک کلمه او درد انسان را داشت. مقصودم از انسان، انسان کتابهای فلسفی نیست. مقصودم انسان گوشت و پوست و استخوان‌داری است که روی این زمین راه می‌رود اما محروم است.

عمومی

آرای باطله از موضوعات بسیار مهم در انتخابات ریاست جمهوری 1400 بود؛ انتخاباتی که آرای باطله به اندازه‌ای زیاد بود که در رده دوم قرار گرفت! نمی‌توان کتمان کرد که آرای باطله هم ردیف عدم رای دادن قرار دارد و به نوعی اعتراض و نارضایتی از وضعیت برگزاری انتخابات به‌ویژه بررسی صلاحیت‌ها بود،

تا انتخابات

آنچه مشخص است، مسئله مذاکرات یک مقداری طولانی شده درحالی که انتظار می‌رفت زوتر از اینها به نتیجه برسد، چون آمریکایی‌ها در ابتدا خیلی مشتاقانه درباره‌اش صحبت می‌کردند این درحالی است حدود دو ماه قبل از قول آقای عباس عراقچی شنیدیم که درحال نوشتن متن هستند.

سیاست خارجی

به نظرم اتفاق 28 خرداد را نباید مترادف پایان اصلاح‌طلبی دانست. این را نه براساس علایق و گرایشم بلکه براساس واقعیات و تجربه پژوهشی می‌گویم.

احزاب

جهانی شدن یک مفهوم ژرف ،راهبردی و تاثیرگذار بر تمام امور بشر در جامعه کنونی می باشد و همین امر سبب شده است تا امروزه مفهومی به نام “کشورتنهای قدرتمند “وجود نداشته باشد.

گزارش و تحلیل