همه چیز درباره بازی مهیج مافیا؛ کجا بازی کنیم؟ /همراه با تخفیف 50 درصدی

ما در این مطلب، قصد داریم به طور مختصر شما را با بازی جذاب مافیا در کنار تیم حرفه ای و خانوادگی میرانا آشنا کنیم.
تصویر همه چیز درباره بازی مهیج مافیا؛ کجا بازی کنیم؟ /همراه با تخفیف 50 درصدی

به گزارش پرسون، این روزها بازی مافیا بین مردم طرفداران فراوانی پیدا کرده است و دورهمی‌های زیادی با هدف انجام این بازی شکل می‌گیرد. کافه های مافیا تهران از جمله محبوب‌ترین مکان‌ها برای انجام این بازی پرطرفدار هستند.

بازی مافیا در سال ۱۹۸۶ توسط یک دانشجو رشته روانشناسی در روسیه طراحی شد و به سرعت در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرد. این بازی پس از پخش سریال (مسابقه) شب‌های مافیا در شبکه نمایش خانگی، در بین ایرانیان نیز محبوبیت زیادی پیدا کرد.

مافیا یکی از مهیج ترین بازی های گروهی و فکری است که می توانید با دوستان یا اعضای خانواده گروهی با تعداد حداقل 10 نفر تشکیل دهید و از این بازی لذت ببرید.

می توانید مافیا را در کافه و در جمع افرادی با شخصیت های مختلف بازی کنید و با این کار مغز خود را به چالش بکشید.

پیشنهاد ما به شما این است که در ایونت بازی مافیای میرانا شرکت کرده و فضای مهیج و خانوادگی آن را تجربه کنید تا همراه همیشگی این جمع دوستانه شوید.

برای انجام این بازی، بعد از جور شدن چند بازیکن حرفه‌ای و باانگیزه، پیدا کردن فضای مناسب است که اهمیت زیادی دارد. فضایی که در آن افراد بتوانند دور تا دور هم با فاصله مناسب بنشینند و بازی را شروع کنند. کافه های مافیا تهران که دقیقا با هدف انجام همین بازی طراحی شده‌اند، فضایی بسیار عالی و مناسب برای طرفداران بازی مافیا هستند.

هدف این بازی کشتن یا بیرون انداختن اعضای مافیا است تا این که شهروندان بتوانند کل مافیا ها را از بازی بیرون کنند. اصل این بازی بر پایه ی مذاکره و مجاب کردن پیش می رود و شما به عنوان یک شهروند باید سعی کنید تا شهروند های دیگر را شناخته و متحد شوید و مافیا تشخیص دهید و بیرون شان کنید ؛ اما به عنوان یک مافیا باید سعی کنید تا اتحاد شهروندی را شکسته، مذاکره کنید و آن ها را فریب دهید که شما هم یک شهروند هستید تا به شما اعتماد کنند و با کمک شهروندان ضعیف و بی تجربه شهر را نابود کنید.

نکته ای که در این بازی بسیار مهم است این است که:

هر کس باید نقش خودش را بداند اما هیچ کس دیگری نباید از نقش او خبر داشته باشد.

در این بازی باید سعی کنید، هویت خودتان را به شکل کاملاً مستقیم به دیگران نگویید.

بازی به دو مرحله تقسیم می شود:مرحله روز و مرحله شب.

در طول شب همه باید چشم های خود را بسته نگه دارند و در این هنگام راوی بازی، هر فرد و هر نقش را بیدار می کند. اول با مافیا شروع می کند. سپس دکتر و بعد کارآگاه را صدا می زند.

این بازی معمولاً برای افراد نوجوان مناسب نیست زیرا آن ها باید سعی کنند پختگی کامل خود را در بازی نشان دهند .بهتر است که رده سنی افراد در این بازی نزدیک به هم باشد.

نقش های بازی در سناریوهای مختلف متفاوت است. به همین خاطر توضیح نقش های شهروند و مافیا را در جریان بازی آموزش خواهید دید.

چگونه بازی کنیم؟

بعد از دریافت نقش از راوی بازی مرحله معارفه آغاز شده و همه بسته به نقشی که برایشان مشخص شده یک معرفی از خود ارائه می دهند که در این مرحله باید تمام تلاش خود را کرده تا دیگران را قانع کنند که شهروند بازی هستند.

شب اول:

در شب اول گرداننده بازی به همه بازیکنان می گوید که چشمانشان را ببندند و سپس مافیا بیدار می شوند، یکدیگر را شناسایی می کنند. گرداننده یا راوی اعلام می کند که مافیا دوباره بخوابند. تمام اتفاقاتی که در راند اول می افتد، همین است.

روز اول:

در روز اول همه چشم هایشان را باز می کنند و بازی شروع می شود. افراد باید از همین جا شروع به اتهام زدن به یکدیگر کنند . مثلاً باید دقت کنند که چه کسی خجالتی تر از همیشه است ؟ چه کسی بیشتر یا کمتر صحبت می کند؟ سپس باید سوالات مستقیم در مورد هویت افراد بپرسند، مستقیماً به چشمان یکدیگر نگاه کنند و از آن ها بپرسند که آیا تو مافیا هستی؟ زمانی که رای گیری برای کشتن و بیرون دادن یک نفر از بازی انجام می شود، فرد مورد نظر می تواند از خودش دفاع کند و نظرات بقیه را برگرداند.

شب دوم:

شب دوم چشم همه بازیکنان بسته می شود و راوی مافیا را بیدار می کند و می پرسد که می خواهند به چه کسی شلیک کنند. سپس دکتر را بیدار می کند و از او می خواهد که یک نفر را نجات دهد و بعد از آن نقش های دیگری مانند اسنایپر روانشناس و ... را بیدار کرده تا از توانایی خود استفاده کنند.

روز سوم:

راوی در روز سوم همه بازیکنان را بیدار می کند. فرد کشته شده را اعلام می کند؛ مگر این که دکتر او را نجات داده باشد. بازی در مراحل بعدی روز و شب ادامه پیدا می کند تا زمانی که شهروندان همه مافیا ها را بیرون داده باشند یا این که مافیا ها تمام شهروندان را از بازی بیرون بدهند.

در نهایت ...

زمانی که به عنوان یک شهروند از بازی بیرون می روید، می توانید نقش همه افراد را بفهمید. احتمالاً متوجه خواهید شد که چه کسانی به شما دروغ گفتند و داخل بازی گول آن ها را خورده اید. مشاهده این بازی کاملاً هیجان انگیز است و شناخت هویت ها بسیار غافلگیر کننده می باشد.

برای تجربه این بازی مهیج می توانید به پیج اینستاگرام میرانا تهران مافیا مراجعه کرده و یا با شماره همراه و واتساپ 09127631291 ارتباط برقرار کرده و از تخفیف 50 درصدی مجموعه میرانا ویژه دوستان جدید استفاده کنید.

487274