هشدار! به این فیلترشکن‌ها اعتماد نکنید

رئیس پلیس فتای البرز با بیان اینکه فیلتر شکن‌ها بدافزار‌ها هستند از کاربران خواست از نصب اپلیکیشن‌های آلوده مانند فیلترشکن‌ها خودداری کنند.
تصویر هشدار! به این فیلترشکن‌ها اعتماد نکنید

به گزارش پرسون، سرهنگ رسول جلیلیان گفت: مجرمان سایبری با اهداف خاص خود اقدام به طراحی و ارسال اپلیکیشن‌های مختلف جعلی مانند فیلترشکن‌ها می‌کنند که این اقدام زمینه دسترسی غیرمجاز، اخاذی و آلوده سازی گوشی تلفن همراه کاربران و برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان را فراهم می‌سازد.

او افزود: کاربران اپلیکیشن‌های فعال مورد نیاز خود را باید از سایت‌های مجاز و معتبر دریافت کرده و از نصب اپلیکیشن‌های آلوده که غالبا لینک آن‌ها توسط مجرمان سایبری از طریق شبکه‌های اجتماعی برای آن‌ها ارسال می‌شود، خودداری کنند.

سرهنگ جلیلیان می گوید: مجرمان سایبری با ارسال بدافزار در قالب vpn در شبـکه‌هـای اجتماعی اقـــدام به کلاهـبرداری از کاربران می‌کنند که کاربران باید نرم افزار‌های مورد نیاز خود را فقط از منابع رسمی و معتبر نصب کنند.

رئیس پلیس فتای البرز افزود: VPN ممکن است به خوبی از عهده باز کردن سایت‌های فیلتر شده برآید، اما در عین‌حال اقدام به استفاده بدافزاری از دستگاه کاربر خواهد کرد.

او می گوید: این نرم‌افزار‌ها به صورت غیرقانونی ارائه می‌شود و به هیچ وجه قابل اعتماد نیست؛ با دستیابی آسان به این نرم افزار، اعتماد کامل کاربر را به دست می‌آورد و سپس اهداف شوم خود را دنبال می‌کند.

سرهنگ جلیلیان ضمن هشدار به کاربران در خصوص استفاده از فیلترشکن‌ها افزود: فیلترشکن‌ها محلی برای نگهداری اطلاعات هستند و مجرمان سایبری از طریق این نرم‌افزارها به اطلاعات تلفن همراه افراد دسترسی پیدا کنند؛ لذا کاربران باید دقت لازم را داشته باشند.

او یادآورشد: استفاده از فیلتر شکن‌ها دسترسی افراد به اطلاعات گوشی‌های تلفن همراه را آسان کرده و سبب سرقت اطلاعات خصوصی و بانکی کاربران خواهد شد.

رئیس پلیس فتای البرز در پایان از کاربران خواست که در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی می‌توانند از طریق سایت رسمی پلیس فتا و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اقدام کنند.

429104