پزشک قلابی در همدان پس از آزادی دوباره طبابت کرد

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان گفت: امروز یک مرد ۷۰ ساله که خود را حکیم و طبیب خوانده و در امور پزشکی دخالت می‌کرد دستگیر شد.
تصویر پزشک قلابی در همدان پس از آزادی دوباره طبابت کرد

به گزارش پرسون، اظهار داشت: فردی که ادعادی پزشکی داشت و اقدام به انجام امور درمانی مانند حجامت، بادکش، رگ‌گیری، برداشت خال و زگیل و تجویز دارو داشت، در همدان دستگیر شد.

وی با تاکید بر اینکه این فرد متخلف هیچ گونه تحصیلات و مدرک مرتبط با خدمات درمانی و علوم پزشکی ندارد، تصریح کرد: محل فعالیت غیرمجاز این پزشک قلابی در منطقه سیلو همدان بوده است.

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان افزود: یک منزل مسکونی دارای چند اتاق، مرکز فعالیت این فرد بوده و حتی تخت‌های معاینه هم وجود داشت‌.

شاهمرادی با تاکید بر اینکه محل فعالیت این متخلف بسیار کثیف و آلوده بود، عنوان کرد: متاسفانه با این حال بیماران زیادی برای مداوا به این محل مراجعه می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه یک مورد شکایت اخلاقی هم برای این فرد متخلف ثبت شده است، تصریح کرد: در حال حاضر محل طبابت این حکیم خود خوانده پلمپ شده و خود وی هم دستگیر و به دستگاه قضایی تحویل داده شده است.

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان گفت: این طبیب قلابی پارسال هم یک بار بخاطر دخالت در امور پزشکی دستگیر شده بوده اما متاسفانه از آنجا که مجازات دخالت در امور پزشکی برای بار اول به صورت جریمه نقدی است، بسیاری از متخلفان دوباره به فعالیت غیرمجاز خود ادامه می‌دهند.

شاهمرادی با تاکید بر اینکه مردم به هیچ عنوان به این مراکز غیرمجاز مراجعه نکنند، اظهار داشت: این اماکن تهدید بزرگی برای سلامتی مراجعه کنندگان است.

411070