آلودگی هوا موزه‌های تهران را به تعطیلی کشاند

موزه‌های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان تهران با دلیل آلودگی هوا از ساعت ۱۲ امروز تعطیل شدند.
تصویر آلودگی هوا موزه‌های تهران را به تعطیلی کشاند

به گزارش پرسون، مدیرکل موزه‌ها خبر داد: موزه‌های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان تهران با توجه به اعلام استانداری از ساعت ۱۲ امروز تعطیل هستند.

مرتضی ادیب‌زاده خبر داد: با توجه به سطح آلودگی هوای تهران و همچنین اعلام استانداری تهران مبنی بر تعطیلی ادارات این استان از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه سوم خردادماه، تمام موزه‌های تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز به منظور حفظ سلامت شهروندان و کارکنان موزه‌ها تعطیل شدند.

او درباره تکلیف رویدادهایی که قرار است به مناسبت هفته میراث فرهنگی در موزه‌ها و اماکن تاریخی تهران امروز (سه‌شنبه سوم خردادماه) برگزار شود، اظهار کرد: برنامه‌هایی که تا ظهر امروز در جریان بود (همچون برنامه روزم سوم خرداد و روز آزادساری خرمشهر در موزه دفاع مقدس) مختل نشد، ‌اما مطابق با اعلام استانداری تهران، برنامه‌ها و رویدادهای دیگر که عصر روز سه‌شنبه سوم خردادماه قرار است در موزه‌ها و اماکن تاریخی برگزار شود، به زمان دیگری موکول خواهد شد.

ادیب‌زاده افزود:‌ تعطیلی روز سه‌شنبه متاثر از آلودگی هوا، به تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ شده است و براساس صلاح‌دید مجموعه‌ها، برنامه‌ها و رویدادهایی را که به مناسبت هفته میراث فرهنگی برای عصر تدارک دیده شده می‌توانند در شرایط و زمان مناسب دیگری برگزار کنند تا سلامت شهروندان و کارکنان موزه‌ها به مخاطره نیافتد.

398636