عرضه ۲۱ هزار عنوان

پای کتب خارجی به نمایشگاه مجازی کتاب باز شد

اسماعیل جانعلی‌پور مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: امسال از ناشران خارجی فهرست ۲۱ هزار عنوان کتاب در بخش لاتین و عربی در سامانه نمایشگاه مجازی کتاب در دسترس مخاطبان قرار دادبم.
تصویر پای کتب خارجی به نمایشگاه مجازی کتاب باز شد

به گزارش پرسون، به نقل از ستاد خبری نمایشگاه کتاب مجازی، اسماعیل جانعلی‌پور (مدیر مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر نظارت و ارزشیابی کتاب‌های خارجی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران) با حضور در ستاد برگزاری بیان کرد: امسال از ناشران خارجی فهرست ۲۱ هزار عنوان کتاب را برای بارگذاری در بخش لاتین و عربی دریافت کردیم و پس از بررسی‌های کارشناسان این حوزه و بارگذاری در سامانه نمایشگاه در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. این آثار در مدت یک هفته توسط کارشناسان این حوزه از لحاظ محتوایی مورد بررسی قرار گرفت و کتاب‌های خارجی اندکی از این فهرست حذف شدند.

مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با شرکت در پویش «نذر کتاب» ۶۳ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان به نیت سن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به سیل‌زدگان جنوب کشور به ویژه شهر کرمان هدیه کرد.

وی درپایان گفت: عدد ۶۳ به صورت نمادین و به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی انتخاب شده است. به طور قطع بیش از این تعداد کتاب برای التیام و همدردی با مردم جنوب کشور توسط گروه‌های جهادی اهدا خواهد شد.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ماه آغاز و تا دهم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به Ketab. ir مراجعه کنند.

381675