چهل‌سالگی ماهنامه «فیلم»

همزمان با چهلمین جشنواره فیلم فجر ماهنامه سینمایی «فیلم» با انتشار شماره ۵۸۷ چهل‌ساله شد. 

تصویر چهل‌سالگی ماهنامه «فیلم»

به گزارش پرسون، در این شماره مطالبی در خصوص فیلم‌های مطرح چهلمین جشنواره فیلم فجر همراه با گفت‌وگوهای جذاب و خواندنی از کارگردانان و تهیه‌کنندگان این فیلم‌ها مشاهده می‌شود.

از جمله این موارد می‌توان به گفت‌وگو با علی اوجی، علی شاه‌حاتمی و کامران حجازی و گزارش‌هایی درباره فیلم‌های خائن‌کشی، نگهبان شب و بدون قرار قبلی اشاره کرد.

همچنین به مناسبت چهل‌سالگی انتشار ماهنامه سینمایی «فیلم»، یادداشت‌ها و مطالبی از هنرمندان، بازیگران و روزنامه‌نگارانی از جمله همایون ارشادی، ملک‌جهان خزاعی، امید روحانی، افسانه بایگان، جواد طوسی، فرزاد موتمن، مسعود دلخواه، داریوش ارجمند، بهرام پاکزاد، پژمان جمشیدی، علیرضا کتابدار، محمودرضا بهمن‌پور، علی روئین‌تن، علی موسوی و مهدی صباغ‌زاده منتشر شده است.

بیژن بیرنگ، سیروس الوند، ابوالحسن داوودی، پوران درخشنده، علیرضا رئیسیان، امیر قادری، رضا توکلی، مسعود ده‌نمکی، محمودیار محمدلو، جمال رحمتی، کیارش زندی، آرش قادری و قاسم جعفری از دیگر افرادی هستند که مطالبی درباره ورود ماهنامه «فیلم» به دهه پنجم زندگی نوشته‌اند.

شماره نخست ماهنامه فیلم در بهمن‌ماه ۱۳۶۱ با نام «سینما در ویدئو» به مدیرمسئولی و صاحب‌امتیازی شادروان مسعود مهرابی منتشر شد.

ماهنامه فیلم در ۱۴۰ صفحه با قیمت ۵۰ هزار تومان علاوه بر کیوسک‌های مطبوعاتی از طریق وب‌سایت این ماهنامه به نشانی film-magazine. com قابل‌تهیه است.

منبع: همشهری‌آنلاین

381405