زرشک طلایی مردم برای «رامبد جوان»

رامبد جوان به دلیل تبلیغ یک رژیم غذایی، زرشک زرین نظرسنجی مردمی رادیو صبا را دریافت کرد.
تصویر زرشک طلایی مردم برای «رامبد جوان»

به گزارش پرسون، به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، برنامه «ترین ها» با اجرای شاهین جمشیدی هر هفته با هدف معرفی برترین های ایران در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی پخش می شود.

این برنامه روز جمعه ۱۲ آذر ماه با یک موضوع فرهنگی همراه مخاطبان شد و «عجیب تعارف های ایرانی ها» را از نگاه مخاطبان معرفی کرد.

تعارف از شاخصه‌های فرهنگ مردم ایران و مجموعۀ آدابی‌ست که هر فردی در رابطه‌اش با دیگران و برای نشان‌دادن فزونی محبت، دوستی و ادب به‌طور مستمر انجام می‌دهد.

در برنامه «ترین ها» لیستی از عجیب ترین تعارف های ایرانی برای مخاطبان در فضای مجازی ارائه شد که با نظرسنجی صورت گرفته «قابل شما را نداره» عجیب ترین تعارف ایرانی شد و بعد از آن عبارت های تعارفی «نوکرتم» و «دست بوسه» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان برنامه با احسان رضایی منتقد ادبی، در مورد تعارف در فرهنگ ایرانی گفتگو شد که در این مصاحبه رضایی تعارف را به عنوان بازی زبانی در کشورهای با سابقه تمدن طولانی عنوان کرد و گفت: اگر شما یک رمان را به نویسندگی یک انگلیسی زبان بخوانید تعارف بیشتری در متن آن می یابید تا زمانی که این رمان را یک فرد آمریکایی نوشته باشد.

وی بیان کرد: تعارف در نگاه مسافران و گردشگران شاید جالب باشد ولی گاهی برای آنها نیز سخت است و یکی از مسائل و مصائب سفر به ایران می شود.

«زرشک زرین» با اجرای شهرو احمدوند از بخش های جالب و شنیدنی برنامه «ترین ها» است که متناسب با موضوع برنامه چند ساعت قبل از پخش برنامه یک نظرسنجی برای شنوندگان در صفحه مجازی ارایه و در انتهای برنامه نتیجه آن اعلام می‌شود.

روز جمعه این بخش از برنامه با موضوع «صحبت‌های نسنجیده سلبریتی ها» راهی آنتن شد و از مخاطبان پرسیده شد که شما «زرشک زرین» را به کدام گزینه می دهید؟

۱- مریم امیر جلالی به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی

۲- نفیسه روشن به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی

۳- رامبد جوان برای صحبت های نسینجده اش در تبلیغات اخیر

طبق نظرسنجی صورت گرفته مخاطبان «زرشک زرین» را به رامبد جوان اهدا کردند.

برنامه «ترین ها» روزهای جمعه ساعت ۱۶ به تهیه کنندگی نازنین حاج سیف الله، اجرای شاهین جمشیدی و نویسندگی فرزانه عرفانی تبار راهی آنتن رادیو صبا می شود.

373828