مجیدی درنشست خبری عنوان کرد؛

استقلال بهترین تیم لیگ است/ تساوی به درد ما نمی‌خورد به دنبال بردیم!

فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، تساوی در دیدار فردا نه به درد تیم او می‌خورد و نه پرسپولیسی‌ها و به همین خاطر هر دو تیم دنبال برد هستند.
تصویر استقلال بهترین تیم لیگ است/ تساوی به درد ما نمی‌خورد به دنبال بردیم!

به گزارش پرسون، فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: یک مقدار شکل و شمایل این کنفرانس متفاوت است. دو بازی قبلی برای کنفرانس خبری به سازمان لیگ رفته بودم که برای رسیدن به سازمان لیگ باید از وسط بانک رد شدیم! وقتی داشتم به کنفرانس می‌رفتم، یک آقایی آنجا بود که گفت باید فیش (شماره نوبت بانکی) بگیرید که به او گفتم برای کنفرانس خبری به سالن طبقه بالا می‌روم. برای همین از باشگاه استقلال ممنونم که امروز کنفرانس را اینجا برگزار می‌کند.

وی درباره شرایط استقلال و آمادگی تیمش برای دربی 97 گفت: دربی همیشه برای دو تیم حساس است. با توجه به شرایطی که اکنون داریم، فکر می‌کنم یک امتیاز نه به درد تیم ما می‌خورد، نه پرسپولیس و هر دو تیم فردا برای پیروزی به میدان می‌روند. معتقدم، استقلال و تیم من، بهترین تیم لیگ است و گذر زمان ثابت خواهد کرد، چرا این صحبت را در نشست خبری مطرح کردم. به تک تک بازیکنانم ایمان دارم، چون هم بازیکنان باهوشی هستند و هم بازیکنانی هستند که می‌توانند انتظارات را برآورده کنند. پرسپولیس هم بازیکنان بسیار خوبی دارد و از کادر فنی بسیار خوبی بهره می‌برد که طبیعتاً بازی با آنها برای ما سخت خواهد بود. تمام ذهنیت و تفکرات من برای بازی فردا، انجام یک بازی هجومی و کسب سه امتیاز است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شرایط وریا غفوری و آرش رضاوند که رسیدن آنها به دربی با ابهام مواجه است، اظهار داشت: متأسفانه آقای وریا غفوری شرایطش مناسب نیست و پزشکان تلاش می‌کنند، او را به دربی برسانند. او هفته گذشته بازی فوق‌العاده‌ای انجام داد، اما این هفته متأسفانه وی را در اختیار نداریم. البته تمام پزشکان تمام تلاش خود را می‌کنند تا او را به بازی برسانند. آرش رضاوند هم مشکل مصدومیت دارد و بعد از تمرین امروز تصمیم می‌گیریم که این بازیکنان در کادر تیم باشند یا نباشند.

مجیدی درباره مسائل داوری و همچنین انتخاب موعود بنیادی‌فرد برای دربی خاطرنشان کرد: هر زمان بخواهیم درباره این مسائل صحبت کنیم، آقایان یک جمله یاد گرفته‌اند و می‌گویند فرار رو به جلو. تیم من این فصل باختی نداشته است و چهار مساوی گرفته که به جز دیدار با صنعت نفت، در سه دیدار دیگر صحبت‌هایم در کنفرانس خبری هست که اعلام کردم تیمم خوب بازی نکرده و توانایی شاگردانم بالاتر بوده است.

وی ادامه داد: در عرصه مربیگری هیچ وقت امکان ندارد دو کار را انجام بدهم؛ بگویم بازیکنانم بد بازی کردند یا داور بد بود. به بازیکنانم هم گفته‌ام، اگر تیم نتیجه نگیرد و شکستی باشد، نتیجه برای سرمربی است. هیچ وقت بازیکن و داور را مقصر نمی‌دانم، اما نمی‌دانم تا ما می‌خواهیم صحبت کنیم، آقایان می‌گویند فلانی می‌خواهد فرار رو به جلو کند! در تنها بازی که واقعاً از بازیکنانم راضی بودم، بازی قبل بود، چون تنها تیمی هستیم که در یک نیمه توانستیم هشت تا 9 موقعیت گل ایجاد کنیم و چنین تیمی اکنون در لیگ نداریم. در مورد آقای بنیادی‌فرد هم باید بگویم به نظرم انتخاب این داور انتخاب خوبی برای دربی بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال راجع به عدم حضور تماشاگران و اینکه برخی معتقد بودند نبود تماشاگران به نفع شخص فرهاد مجیدی است، گفت: در این دو سال که کامل هم نبوده و سرمربی استقلال بودم، هنوز تیمم در حضور تماشاگران تیمم نباخته است. مطمئن باشید، استقلال یعنی هوادار و تیم بدون هوادار معنی ندارد. از بازیکنان بپرسید وقتی می‌خواهند استقلال را انتخاب کنند، 50 درصد انتخاب‌شان به خاطر هواداران استقلال است. وقتی خودمان بازی می‌کردیم، وارد تونل که می‌شدیم به سکوها نگاه می‌کردیم ببینیم چقدر تماشاگر آمده است. بازیکنان امروز هم همین هستند و هواداران انگیزه دو برابری به بازیکنان می‌دهند. هواداران بزرگ‌ترین امتیاز استقلال هستند که من بزرگ‌ترین امتیاز استقلال را در عرصه مربیگری در اختیار ندارم. این صحبت خنده‌دار است و مطمئن باشید وقتی هوادار در ورزشگاه باشد، بازیکن بیشتر انگیزه دارد. امیدوارم مسئولان تلاش کنند بازی‌ها با تماشاگر برگزار شود، چون حداقل برای من فوتبال بدون هوادار معنا و مفهومی ندارد.

مجیدی درباره بحث انتخاب دروازه‌بان برای دربی اظهار داشت: اجازه بدهید درباره ترکیب صحبت نکنیم، اما شما باشگاه‌های بزرگ دنیا را ببینید. منچسترسیتی پول ندارد که بازیکن بخرد و به بازیکن 17 ساله بازی می‌دهد؟! جوان‌ها باید بیایند و کار را درست بگیرند. شما دروازه‌بان را مثال زدید، اما ما خیلی بازیکنان جوان خوبی در این فصل داریم و مطمئن باشید آنها در آینده بازیکنان تیم ملی خواهند بود. من سعی کردم این فصل بازیکنان جوان را انتخاب کنم که چند سال برای استقلال بازی کنند. شما بازیکنان را ببینید، امیرحسین حسین‌زاده، امیرعلی صادقی، سبحان خاقانی و همه بازیکنانی هستند که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

وی در واکنش به تأثیر حواشی تبلیغات محیطی روی دربی و مشکلاتی که سازمان لیگ ایجاد کرده است، تصریح کرد: با احترام به شما، در مورد دو سؤالی که مطرح کردید، نه فکر می‌کنم و نه برای من مهم است. اجازه بدهید من در حیطه کار خودم که کار فنی است، صحبت کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه گویا او هنوز ترکیب اصلی‌اش را پیدا نکرده و جابه‌جایی در ترکیب اصلی زیاد بوده، گفت: فکر نمی‌کنم اینطور باشد. شما ترکیب ما را در این هفت بازی ببینید، تغییر زیادی نداشتیم. ما یکسری تغییرات در سیستم داشتیم و بر اساس شرایط تیم مقابل سیستم‌مان را عوض کردیم.

مجیدی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر صحبت‌های مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال و پاسخ سرپرست باشگاه پرسپولیس که در رسانه‌ها پیش از دربی حاشیه‌ساز شد، گفت: با بازیکنانم در طول هفته صحبت داشتم که مهم‌ترین مسئله در دربی، تمرکز است و از آنها خواهش کردم هیچ چیزی تمرکز آنها را به هم نریزد. باور کنید موردی که مطرح کردید، دقیقاً به بازیکنانم گفتم که وارد این مسائل نشوند. سعی کردم بیشتر کار تیمم رو روی مسائل فنی بگذارم و از بازیکنانم خواهش کردم وارد این مسائل نشوند و خودم هم مثل بازیکنان سعی می‌کنم خیلی به این مسائل ورود نکنند. همین بحثی که درباره مدیران دو باشگاه مطرح کردید، حتی وارد جزئیات آن نشدم.

منبع : تسنیم

373765