دستور رهبری درباره حکم سیف و معاونانش

رهبر انقلاب در هامش نامه داود دانش جعفری به ایشان خطاب به رئیس قوه قضائیه تاکید کرده اند: مبادا حکم جائرانه‌ای برای این افراد صادر شود و دقت کنید که اجرای جائرانه هم اتفاق نیفتد.

تصویر دستور رهبری درباره حکم سیف و معاونانش

به گزارش پرسون، برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند رهبر انقلاب توصیه‌هایی به رئیس دستگاه قضا درباره مراقبت از عدم صدور حکم جائرانه علیه مدیران بانک مرکزی در دولت گذشته داشته است.

داود دانش جعفری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه به رهبر انقلاب نکاتی را در خصوص حکم صادره برای ولی اله سیف رئیس کل پیشین بانک مرکزی، احمد عراقچی و فرشاد حیدری معاونان او نوشته است. ظاهرا او در این نامه با اشاره به اینکه در سال‌های پس از انقلاب اسلامی به دلایل مختلف نظام ارزی کشور دچار التهاب شده نوشته است در تمامی این سال‌ها دستگاه‌های مسئول مداخلاتی در بازار داشته‌اند.

به نوشته این اقتصاددان در سال ۹۶ نیز پس از دشمنی‌های دولت جدید امریکا بانک مرکزی با دستور مقامات بالاتر و تحت نظارت نهادهای امنیتی در بازار مداخله کرده و سو جریانی در کار نبوده است.

او در نامه خود از رهبری تقاضا کرده با توجه به روال بودن این سیاست در سنوات گذشته، مستندات و سوابق کار، دستور تجدید نظر نسبت به این حکم و ارجاع ان به یک دادگاه صالح را صادر فرمایند.

رهبر انقلاب نیز در هامش نامه ارسالی از سوی دانش جعفری به ایشان خطاب به اقای اژه‌ای رئیس قوه قضائیه تاکید کرده‌اند که مبادا حکم جائرانه‌ای برای این افراد صادر شود و دقت کنید که اجرای جائرانه هم اتفاق نیفتد.

ولی اله سیف به خاطر مسائل ارزی در سال انتهای سال ۹۶ و مداخله در بازار فردایی به ده سال حبس محکوم شده، احمد عراقچی و فرشاد حیدری معاونان او‌نیز هر کدام به هشت و دو سال زندان محکوم شده‌اند.

منبع: اکو ایران

372968