تحلیل روند آتی بیت‌کوین

سطح ۶۰ هزار دلاری بیت‌کوین هم اکنون به مقاومت جدی تبدیل شده است. در این گزارش، تحلیل روند آتی بیت‌کوین از طریق دامیننس و چارت قیمتی مورد بررسی قرار می گیرد.

تصویر تحلیل روند آتی بیت‌کوین

به گزارش پرسون، قبل از بررسی دامیننس (میزان تسلط بر بازار) بیت‌کوین لازم است نمودار قیمتی این رمزارز مورد بررسی قرار گیرد. طبق نمودار بالا که در مقابل کندل و در تایم فریم روزانه آورده شده است، بیت‌کوین بعد از شکستن ناحیه حمایتی معتبر ۶۰ هزار دلار زیر آن تثبیت شد؛ به گونه‌ای که چند روز گذشته به همین ناحیه که تبدیل به مقاومت شده است پولبک زد (بازگشت) و به ادامه روند اصلاحی خود ادامه داد.

همچنین همین سطح ۶۰ هزار دلار هم‌تراز با میدل کانال آبی رنگ است که به آن واکنش نشان داده است. در حال حاضر (۲آذر ۱۴۰۰) بیت‌کوین با قیمت حدودی ۵۶ هزار دلار به کف کانال، میانگین متحرک ۱۰۰ روزه و کف پرایس اکشنی ۵۳ هزار دلار نزدیک شده است . بنابراین انتظار اصلاح بیشتر تا ناحیه ۵۳ هزار دلار دور از انتظار نیست و در این ناحیه می توان شاهد تقاضای بسیار خوبی برای این رمزارز بود.

علاوه بر این، معامله‌گران با بررسی دامیننس بیت‌کوین که همان میزان تسلط بیت‌کوین بر بازار و نشان‌دهنده میزان نقدینگی است که به خود اختصاص داده، می‌توان تصمیمات بهتری گرفت.

نمودار زیر در تایم فریم ۲ ساعته برای دامیننس بیت‌کوین آورده شده است. دامیننس بعد از شکستن ناحیه مثلث زرد رنگ در حال تشکیل یک مستطیل صعودی و ایجاد یک الگوی پرچم نزولی است. به این معنا که در ۲۴ ساعت آینده احتمالا با کاهش دامیننس بیت‌کوین مواجه شویم که تطابق کامل با تحلیل قیمتی قبل دارد و می تواند بیت‌کوین را تا ۵۳ هزار دلار دچار اصلاح کند.

اطلاعات تکمیلی:

بیت‌کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۰۶ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از بیت‌کوین در این لحظه با قیمت حدود ۵۶هزار دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۹,۱۶۵ تومان معادل ۱,۶۳۴,۲۶۰,۹۷۰ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۵.۲۳ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۱.۶۵% کاهش یافته است. بالاترین قیمت بیت‌کوین در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ معادل ۶۸,۸۷۱.۱۸ دلار بوده که اکنون %۱۸.۶۳ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت‌کوین ۱۸.۸۸ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

منبع: اقتصاد آنلاین

372286