در مسابقات کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان؛

صعود 4 فرنگی کار به نیمه نهایی

در رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان، چهار نماینده کشورمانه به مرحله نمیه نهایی صعود کردند.
تصویر صعود 4 فرنگی کار به نیمه نهایی

به گزارش پرسون، در ادامه مسابقات جهانی کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان که در بلگراد صربستان در حال برگزاری است، پویا دادمرز، علیرضا نجاتی، امین کاویانی‌نژاد و امین میرزازاده به ترتیب در اوزان 55، 63، 77 و 130 کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست به مصاف اختیار بوتیروف از ازبکستان رفت که با نتیجه 6 بر یک مقابل حریفش به برتری رسید. وی دور بعد در مرحله یک هشتم مقابل نیهاد گولوزاده از آذربایجان با نتیجه یک - یک پیروز شد و گام به یک چهارم گذاشت. دادمرز در این مرحله به مصاف تاراس کروپسکی نماینده اوکراین رفت و 9 بر 3 حریفش را مغلوب کرد تا راهی نیمه‌نهایی شود.

در وزن 63 کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست با نیراج از هند مبارزه کرد که در عملکردی فوق‌العاده 9 بر صفر حریف را از پیش رو برداشت. وی در مرحله یک چهارم نهایی در مبارزه با الکساندر هروشین از اوکراین 5 بر یک پیروز شد و به نیمه‌نهایی صعود کرد. نجاتی در این مرحله به مصاف لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان خواهد رفت.

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد در دور نخست با آردیت ندوج از آلبانی کشتی گرفت که 9 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد به مصاف نیکولوز چیخایدزه از گرجستان رفت و در این مبارزه با نتیجه 6 بر صفر از سد حریف گذاشت تا دیگر ملی‌پوش کشورمان در یک چهارم باشد. کاویانی‌نژاد در ادامه مقابل ارکان ارگن از ترکیه 10 بر 5 پیروز شد. وی برای رسیدن به فینال با سرگی استپانوف دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از روسیه سرشاخ خواهد شد.

در وزن 87 کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با الکساندر کوماروف از روسیه مبارزه کرد و با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول با نیکولا میلاتوویچ از نروژ مبارزه کرد و با نتیجه 6 بر یک حریفش را مغلوب کرد. این کشتی گیر در دور دوم با میخائیل لاپتی اف از روسیه سرشاخ شد که در این مبارزه حساس 2 بر یک به برتری رسید و راهی یک چهارم شد. آنتون ساونکو از قزاقستان حریف بعدی میرزازاده بود که 3 بر یک شکست خورد تا سنگین وزن کشورمان راهی نیمه نهایی شود.

منبع: فارس

368746