کشف عتیقه‌های چند هزار ساله در زاهدان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف اشیاء و عتیقه‌های چند هزار ساله از یک انبار غیرمجاز دارو در یکی از نقاط شهر زاهدان خبر داد.
تصویر کشف عتیقه‌های چند هزار ساله در زاهدان

به گزارش پرسون از استان سیستان و بلوچستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و قاچاق اشیاء تاریخی توسط فردی در شهرستان زاهدان، موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران انتظامی پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی محل مورد نظر را که یک انبار غیرمجاز دارو در یکی از نقاط شهر زاهدان بود، شناسایی کردند. مأموران پلیس امنیت اقتصادی با هماهنگی قضایی در بازرسی از انبار مورد نظر 15 عدد ظروف سفالی عتیقه، 2 عدد قاب و تابلوی قدیمی، 498 عدد انگشتر و انواع تسبیح و 21 قطعه سنگ کوچک تراشیده شده تزیینی و ارزشی را کشف که برابر اعلام کارشناس سازمان میراث فرهنگی، عتیقه جات مکشوفه به 2 تا 3 هزار سال قبل و مربوط به عصر آهن است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که در این رابطه یک نفر متهم شناسایی و پرونده در حال رسیدگی است خاطرنشان کرد: اشیاء عتیقه هویت تاریخی و فرهنگی یک جامعه هستند؛ پلیس با افرادی که بخواهند هویت تاریخی و فرهنگی کشور را برای کسب منفعت‌های غیرقانونی خود به تاراج ببرند به شدت و قاطعانه برخورد می‌کند.

احمد طاهری در پایان گفت: از شهروندان و هم‌استانی‌ها انتظار می‌رود برای حراست از میراث و هویت تاریخی و فرهنگی کشور با پلیس همکاری کرده و هر گونه اطلاعات و اخبار در این زمینه را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

منبع: تسنیم

367037