یادداشت:

تحقیق از دولت روحانی کاملا سیاسی است

یک نماینده سابق مجلس عنوان کرد: در مواردی که در عناوین شکایت از رئیس دولت تدبیر و امید آمده است باید بررسی لازمی صورت گیرد تا مشخص شود آیا با هزینه کمتر می‌شد مشکلات را بررسی و حل کرد؟ آیا دولت روحانی با وجود تحریم‌هایی که بی‌سابقه بود این امکان و فرصت را داشت که قیمت دلار را ثابت نگه دارد؟ آیا دولت روحانی می‌توانست با وجود جنگ روانی آمریکا، همکاری و هم‌پیمانی کشورهای منطقه و همراهی جریانی در داخل، در بازار کسب و کار یک ثباتی برقرار کند؟ باید تمامی این محورها به طور دقیق و کارشناسی بررسی شود و یک پاسخ مبتنی بر اقدامات علمی و آماری به مردم داده شود.
تصویر تحقیق از دولت روحانی کاملا سیاسی است

به گزارش پرسون، جلال میرزایی نماینده سابق مجلس تاکید کرد: معتقدم این کار مجلس که در ایام انتخابات هم سر و صدا راه انداختند، طومار نوشتند و شکایت از روحانی را مطرح کردند راه علاج نیست؛ زیرا این اقدامات کمکی به توسعه کشور نمی‌کند؛ چراکه این برخوردها سیاسی و شعاری است که نه تنها به کمکی به حل مسائل ما و عبرت گرفتن از گذشته نمی‌کند بلکه دستاوردی برای کسی هم تلقی نمی‌شود. به صراحت می‌گویم اگر مجلس یا کمیسیون اصل نود دنبال این است از این طریق فردا روزی مدعی شود که یک دستاوردی را به جامعه معرفی کند، این دستاورد معرفی نخواهد شد زیرا ادامه دادن این وضعیت کمکی به بهبود سرمایه اجتماعی مجلس نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه رفتار مجلس در قبال دولت روحانی یک رویکرد کاملا سیاسی و بی‌نتیجه است، عنوان کرد: توجه داشته باشید زمانی درباره چنین مسائلی خوشبینانه صحبت می‌کنیم و می‌گوییم افرادی که این موضوعات را پیگیری و آسیب‌شناسی می‌کنند قصدشان از مطرح کردن این سوالات و استقرار هیأتی در نهاد ریاست جمهوری نشأت گرفته از نیت خوب است، اما هنگامی که این موضوعات را با نگاه کارشناسی نگاه می‌کنیم مشاهده می‌کنیم که اقدام‌شان کاملا سیاسی است و از دلش چیزی بیرون نمی‌آید.

نماینده مجلس سابق تصریح کرد: می‌گویند دولت روحانی پالس ضعف داده و گدایی مذاکره کرده است، این چه صحبتی است که می‌کنند؟ مذاکره و گفت‌وگو با سایر کشورها برای بهبود، حل اختلافات، مدیریت منازعات و جلوگیری از اختلافات، از بدیهیات کشورداری است؛ چراکه هنگامی که مسأله‌ای پیش می‌آید، تلاش می‌کنند از طریق مذاکره که کم هزینه‌ترین راه است، مشکلات را حل کنند. تعجب می‌کنم اگر دولت روحانی درباره مذاکره و اهمیت مذاکره صحبت کند، اتفاقا این پیام را منتقل می‌کند که ایران به دنبال مذاکره است، منطق دارد و قصد ندارد مشکلات را تشدید کند.

منبع: آرمان ملی

365627