فعالیت تجاری مرز مهران از سر گرفته شد

مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرز بین‌المللی مهران که طی روز‌های ۱۷ و ۱۸ مهرماه جاری به دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی در کشور عراق بسته شده بود، از صبح امروز پس از 2 روز وقفه فعالیت خود را از سر گرفت.
تصویر فعالیت تجاری مرز مهران از سر گرفته شد

به گزارش پرسون از استان ایلام، روح الله غلامی مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: بر اساس تصمیم دولت عراق و به دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور، ورود و خروج کالا طی روز‌های ۱۷ و ۱۸ مهرماه جاری از مرز مهران ممنوع اعلام شد.

او افزود: فعالیت تجاری از مرز بین المللی مهران از صبح امروز فعالیت دوباره خود را بعد از ۲ روز وقفه از سر گرفت.

مدیرکل گمرک ایلام با اشاره به صادرات کالا از مرز مهران طی امسال ، بیان کرد: ۴۶۶ میلیون دلار کالا در ۶ ماهه نخست امسال به وزن ۹۱۴ هزار تن به کشور عراق صادر شده است.

غلامی اظهار کرد: این میزان صادرات کالا به لحاظ وزنی ۱۷۸ درصد و به لحاظ ارزش دلاری ۱۵۵ درصد در مقایسه با سال گذشته رشد داشته است.

او بیان کرد: در سال ۹۹ در مجموع ۵۵۳ میلیون دلار کالا به کشور عراق صادر شده است.

فرماندار مهران نیز از بازگشایی پایانه مسافربری سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: تردد مسافر از امروز دوشنبه در این پایانه مرزی از سر گرفته شد.

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرز‌های پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

364809