ضرورت تعیین بودجه طبق نیاز شهروندان

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر تعیین بودجه بر اساس نیاز شهروندان، گفت: بسیاری از مسائل و مشکلات با اولویت‌بندی در بودجه ریزی حل و فصل می‌شوند، چه بسا طرح‌هایی در سطح شهر تهران اجرایی شده بدون اینکه گرهی از مشکلات شهروندان باز کند.
تصویر ضرورت تعیین بودجه طبق نیاز شهروندان

به گزارش پرسون، مهدی بابایی در جلسه با شورایاری محلات سیزده گانه که با حضور شهردار منطقه 13 ، معاونین و شهرداران نواحی در محل پایگاه ویژه مدیریت بحران برگزار شد، ضمن بررسی مسائل و موضوعات شهری منطقه، گفت: از آنجا که شهرداری صرفاً سازمان خدماتی نیست و نهادی اجتماعی است، اداره شهر نیز بدون مشارکت شهروندان امکانپذیر نیست و باید به این موضوع اعتقاد راسخ داشته باشیم.

وی با اشاره به ایجاد بستر و سازوکار انتخاب نمایندگان واقعی مردم در محلات،گفت: بسیاری از مسائل شهر از طریق شورایاران بیان و حل شده است و امروز شاهد آن هستیم که سطح نیازمندی‌ها نسبت به گذشته تغییر پیدا کرده و رشد یافته است.

عضو کمیسیون سلامت، خدمات و محیط زیست شورای شهر تهران بر بودجه‌ریزی بر اساس نیاز شهروندان تأکید کرد و افزود: بسیاری از مسائل و مشکلات با اولویت‌بندی در بودجه‌ریزی حل و فصل می‌شوند، چه بسا طرح‌هایی در سطح شهر تهران اجرایی شده بدون اینکه گرهی از مشکلات شهروندان باز کند، از این رو مسئله اولویت‌بندی بر اساس نیاز مردم اهمیت می‌یابد تا رضایتمندی حاصل شود.

اختصاص فضا و ساختمان برای فعالیت نیروی انتظامی با توجه به اهمیت مقوله امنیت محلات و تأثیر آن در فعالیت‌های شهری، تشدید فعالیت‌های مذهبی و کمک به مساجد، تسریع در نوسازی بافت فرسوده به عنوان‌ رویکرد شورای جدید تهران از دیگر بخش‌های سخنان بابایی بود.

وی یادآور شد: شورای اسلامی شهر تهران به دنبال رفع مسائل کلانشهر تهران از قبیل آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران است و مدیریت شهری منطقه باید موضوعات جاری را با بودجه ریزی دقیق پیش ببرد.

عضو کمیسیون سلامت، خدمات و محیط زیست شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اهتمام و تعهد شهردار منطقه توافق ساصد در مرحله نهایی است که یک تحول عظیم در منطقه محسوب می شود.

شکری، شهردار منطقه 13 نیز در این جلسه، اظهار کرد: بابائی از نیروهای متخصص و کار بلد شورای شهر تهران است که طبیعتاً با حضور وی و دیگر دوستان در شورای شهر که سابقه فعالیت در شهرداری تهران را نیز دارند، چشم انداز خوبی برای آینده شهر پیش بینی می‌شود‌.

وی افزود: خوشبختانه تعاملات خوب و مناسبی بین شورایاری و شهرداری وجود داشته که امیدوارم این روند تداوم داشته و شاهد کاهش مسائل محلات باشیم.

در این جلسه شورایاران محلات سیزده‌گانه منطقه، دغدغه‌ها و مسائل خود را از قبیل تعیین تکلیف پروژه پایانه شرق، جمع آوری تیرهای برق معارض، احداث کانکس نیروی انتظامی مطرح کردند.

منبع: تسنیم

364112