برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران

استاندار تهران با بیان اینکه هنوز شرایط استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا لغزنده و شکننده است، گفت: مصوبه ستاد این است که هیچ تجمعی چه در مرقد مطهر امام (ره) و چه در حرم عبدالعطیم حسنی نخواهیم داشت.
تصویر برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران

به گزارش پرسون، بنا به اعلام روابط عمومی استانداری تهران، «انوشیروان محسنی‌بندپی» با بیان اینکه هنوز شرایط استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا لغزنده و شکننده است، گفت: مصوبه ستاد این است که هیچ تجمعی چه در مرقد مطهر امام (ره) و چه در حرم عبدالعطیم حسنی علیه السلام نخواهیم داشت.

استاندار تهران ادامه داد: مصوبه ستاد کرونای استان این بود که هیچ‌تبلیغی در خصوص تجمع شهروندان برای مراسم جاماندگان اربعین در هیچ نقطه‌ای از مسیر صورت نگیرد و همچنین مقرر شد تا هیچ نقل و انتقالی برای حضور شهروندان از شهر‌های مجاور استان به حرم عبدالعظیم(ع) نداشته باشیم و در عین حال ایستگاه‌های تزریق کارآزمایی بالینی واکس فخرا در مسیر راهپیمایی استقرار دارند.

وی بیان کرد: در هفته گذشته روند مراجعین، فوتی‌ها و بستری‌ها در استان نزولی بود بطوریکه در مراجعین ۱۲/۴ فوتی‌ها ۱۸/۸ نسبت به هفته گذشته کاهش داشتیم.

محسنی‌بندپی تاکید کرد: حدود ۵۰۶ پایگاه تزریق در استان تهران در ۶ میلیون و ششصد و بیست و یک دز تزریق در نوبت اول و بالای دو‌میلیون نفر دز واکسن در نوبت دوم را دریافت کردند.

استاندار تهران افزود: با توجه به تعدد مراکز تزریق واکسن و فعالیت مراکز ۱۹ گانه شبانه روزی در استان انتظار داریم تا سهمیه واکسن استان تهران افزایش پیدا کند. روزانه بین ۲۶۰ هزار واکسن در استان تزریق می‌شود و البته با ایجاد مراکز متعدد تزریق انتظار داشتیم که روزانه ۵۰۰ هزار تزریق را در داشته باشیم.

وی تاکید کرد: به ستاد ملی پیشنهاد شده در سفر‌های بین شهری به جای مجوز صادره از سوی فرمانداری‌ها کارت واکسن افراد ملاک عمل قرار گیرد و در عین حال پیشنهاد دادیم برخی خدمات به افراد تنها با ارائه کارت واکسن صورت گیرد.

منبع: میزان

352331