چه درس هایی را باید از دفاع مقدس بیاموزیم

امام جمعه ابهر گفت: هفته دفاع‌مقدس ما نیز تتمه کربلا است. باید هوشیاری، ایمان به خدا و دوری از فتنه‌گران داخلی را از دفاع‌مقدس می‌آموزیم.
تصویر چه درس هایی را باید از دفاع مقدس بیاموزیم

به گزارش پرسون، از زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی امام جمعه ابهر در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به آغاز هفته دفاع‌مقدس، اظهار کرد: هفته دفاع‌مقدس ما نیز تتمه کربلا است. چنان که قضیه کربلا و عاشورای حسینی باید زنده نگه داشته شود، دفاع‌مقدس و یاد و گرامی‌داشت شهدای انقلاب نیز باید گرامی داشته شود، زیرا ادامه همان فرهنگ عزت و ذلت‌ناپذیری است.

وی با یادآوری اینکه همان‌طور که باید فلسفه کربلا در بین جوامع بشری تبیین و تفسیر شود، فلسفه دفاع‌مقدس و دستاوردهای آن نیز باید تبیین و تفسیر شود، ادامه داد: هفته دفاع‌مقدس، فرصت مغتنمی است برای بازخوانی جنگ تحمیلی و بررسی چگونگی تبدیل شدن این جنگ به دفاع‌مقدس و دستاوردهایی که تا به امروز در پرتو آن نصیب ملت ایران و جبهه حق‌طلبان عالم شده است.

امام جمعه ابهر با تاکید بر اینکه برای استخراج گنج جنگ باید به این پرسش پاسخ داد که علل و عوامل پیروزی ملت ایران در یک نبرد ناجوانمردانه و نابرابر کدام است، متذکر شد: از مهم‌ترین عوامل پیروزی در این‌ جنگ می‌توان به رهبری و فرماندهی الهی، صبر و پایداری، توکل به خدا، یاد خدا، شجاعت و دلاوری، دل بسته نبودن به دنیا، ایثار و فداکاری، وفاق و وحدت ملی مردم ایران اشاره کرد.

وی با توضیح این مطلب که هفته دفاع‌مقدس درس‌ها و عبرت‌هایی را نیز در بر دارد که ما باید از این درس‌ها و عبرت‌ها مثل جان خودمان محافظت کنیم، ادامه داد: اولین درس دفاع‌مقدس این است که همه هوشیار باشیم، زیرا در همه شرایط دشمن در کمین است و با ما هیچ آتش‌بسی ندارد و دومین درس دفاع‌مقدس نیز این است که بدانیم در سخت‌ترین شرایط اگر ایمان به خدا، شجاعت و اراده قوی و روحیه ایثار و شهادت باشد، در برابر دشمن، ایستادگی ممکن و پیروزی قطعی است.

رحیمی با اشاره به اینکه سومین درس و عبرت دفاع‌مقدس نیز این است که فتنه‌گران داخلی همواره زمینه‌ساز تجاوز بیگانگان و دشمنان خارجی هستند، خاطرنشان کرد: درس‌ها و تجربیات ملت ایران در هشت سال دفاع‌مقدس محصور به آن زمان تاریخی و دارای تاریخ انقضا نیست، بلکه یک مکتب رفتاری با قابلیت بازتولید و استفاده در هر زمان و مکانی است، به همین خاطر همگان باید این آموزه‌ها و تجربیات تاریخی را چراغ راه خود کنند تا یک روند رو به جلو، توسعه‌مدار، پیشرفت‌خواه، رفاه و عدالت‌گستر همراه با پایبندی و وفاداری به مردم و اهداف انقلاب اسلامی محقق شود.

منبع:ایسنا

351405

پربازدیدهای زنجان