شهردار تهران با قهرمانان پارالمپیک دیدار کرد

شهردار تهران در جلسه تقدیر از مدال آوران پارالمپیک بیان کرد: با متناسب سازی شهر، ایجاد زمینه تلاش و فعالیت معلولان و جانبازان و ایجاد تسهیلات برای آنها امیدواریم با تمام وجود نوکری آنها را بکنیم و آنچه در شان این بزرگواران هست را فراهم کنیم.
تصویر شهردار تهران با قهرمانان پارالمپیک دیدار کرد

به گزارش پرسون، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در جلسه تقدیر از مدال آوران پارالمپیک در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که قهرمانان کشورمان درد دل داشتند، شهردار تهران چقدر می تواند پاسخگوی این درد دل ها باشد؟ تاکید کرد: ما با همه وجود در اختیار آنها هستیم و افتخار می‌کنیم که به گرامی داشت غیرت، بزرگی و عظمت آنها پرداختیم. دغدغه‌ها و خواسته‌های این عزیزان فراتر از حوزه خودشان بود. متناسب سازی شهر، ایجاد زمینه تلاش و فعالیت معلولان و جانبازان و ایجاد تسهیلات برای آنها و... امیدواریم با تمام وجود نوکری آنها را بکنیم و آنچه در شان این بزرگواران هست را فراهم کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه قولی برای مناسب سازی شهر برای تردد آسان‌تر معلولان می‌دهید؟ گفت: متناسب سازی پیاده روها جز کلان پروژه‌هایی است که در شهر دنبال خواهیم کرد و انشالله ثمره آن را شهروندان خواهند دید.

زاکانی افزود: رویکرد جدیدی در شهرداری تهران حاکم است و یکی از ویژگی های این رویکرد میدان داری مردم در عرصه های شهر بر مدار نخبگان است. چون جنبه ورزش یکی از وجوه بارز ایجاد نشاط، تندرستی و زمینه ورزش قهرمانی و اعتلای ایران اسلامی است به این توجه می‌کنیم که از محلات ظرفیت‌هایی را مهیا کنیم و بر محور نخبگان و اسطوره های ورزشی باشد و بتوانیم شبکه جدیدی را در شهر ایجاد کنیم که در این مدار هم اصالت و اصلیت با مردم است و هم نخبگان محور این تغییر و تحول خواهند بود و کار به دست آنها ایجاد خواهد شد.

وی گفت: یعنی ما هر وعده‌ای بخواهیم بدهیم یک قطره از دریای کاری که نیاز هست صورت بگیرد را می‌توانیم به لطف خدا انجام بدهیم. اما وقتی ملت به میدان بیایند، کارهای زیادی انجام می‌دهند و وقتی بر مدار اندیشه و فکر، نخبگی و پیشتازی قهرمانان باشد جهت و مسیر آن مایه افتخار خواهد شد.

شهردار تهران درباره مناسب سازی معابر تهران گفت: در تهران ۱۲هزار کیلومتر پیاده رو داریم که باید مناسب سازی شوند و این در حالی است که ۸ هزار کیلومتر معابری در تهران داریم که پیاده رو ندارند.

منبع: فارس

350670