فرماندار خرم اباد مطرح کرد؛

احتمال بروز تنش آبی در ۱۰۰ روستا

فرماندار خرم آباد گفت: احتمال بروز تنش آبی برای ۱۰۰ روستای خرم ‌آباد وجود دارد و در حال حاضر برخی روستا ها به وسیله تانکر آب ‌رسانی می‌شوند.
تصویر احتمال بروز تنش آبی در ۱۰۰ روستا

به گزارش پرسون از لرستان، جعفر طولابی فرماندار خرم آباد در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: برخی روستا های شهرستان خرم آباد به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند و با توجه به استمرار خشکسالی باید تمهیدات لازم جهت مقابله و به حداقل رساندن مشکلات خشکسالی پیش‌بینی شود.

وی با اشاره به اعتبارات عمرانی حوزه شهرستان اضافه کرد: کل اعتبارات مصوب شهرستان از محل همه منابع مختلف بودجه‌ ای در سال جاری بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان می باشد.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌ های انجام شده همه موافقت‌ نامه‌ها مبادله شده و تخصیص ۶ ماهه اول سال اعلام شده است، و انتظار می‌رود همه مدیران دستگاه‌ های اجرایی هر چه زود تر پیمانکاران پروژه‌ ها را انتخاب و عملیات اجرایی آن‌ها شروع شود.

فرماندار خرم‌آباد بر نظارت مستمر کمیت و کیفیت کار پیمانکاران تاکید کرد و افزود: از این‌ رو باید گزارش‌ ها مستمر به معاونت عمرانی فرمانداری خرم‌ آباد ارائه شود.

وی با اشاره به بروز پدیده خشکسالی در خرم‌آباد، تصریح کرد: پدیده خشکسالی، خسارت‌ های زیادی در حوزه‌ های اقتصادی و اجتماعی وارد کرده است که نیاز است در زمینه مدیریت دستگاه‌ های متولی این موضوع به خوبی بررسی و در قالب کارگروه‌ های تخصصی پیگیری شود.


وی عنوان کرد: شرکت آب‌ منطقه‌ای باید با برداشت‌ های غیرمجاز آب برخورد نماید، و از کشت محصولات آبدوست در اراضی شهرستان خرم آباد جلوگیری شود.

طولابی در پایان افزود: دستگاه های خدماتی و واحد های تولیدی بایستی پیش‌ بینی لازم را برای جایگزینی سوخت گاز در فصل سرما داشته باشند، و مدیران استان لرستان باید برای مقابله با حوادث احتمالی همچون آتش سوزی، سیلاب، آب‌ گرفتگی معابر و بحران های فصل سرما آمادگی لازم را داشته باشند.

349770

مطالب مرتبط