رییس هیات هندبال استان:

راه اندازی آکادمی هندبال در کرمانشاه

یزدان پناه با اشاره به فعالیت هشت ماهه خود در هیات هندبال کرمانشاه، یادآور شد: در این مدت و با وجود شیوع کرونا و اوج گیری چندباره آن، کلاس‌های آموزشی به صورت مستمر برگزار شده است
تصویر راه اندازی آکادمی هندبال در کرمانشاه

به گزارش پرسون ازکرمانشاه، ایرج یزدان پناه رییس هیات هندبال استان کرمانشاه از موافقت فدراسیون با راه‌اندازی آکادمی این رشته در کرمانشاه خبر داد و گفت: انجام این کار تاثیر بسزایی در رونق و توسعه هندبال در این منطقه و شناسایی و پرورش استعدادها را بهتر از قبل بدنبال دارد.

ایرج یزدان پناه روز دوشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: هندبال از جمله رشته‌های ورزشی موفق در این استان است و در این زمینه استعدادهای زیادی داریم.

وی حضور ۹ بازیکن کرمانشاهی در تیم‌های لیگ برتری و چهار ملی پوش را یکی از دلایل ادعای خود مبنی بر وجود استعداد و پتانسیل هندبال ‌در استان دانست و افزود: علاوه بر آن مربیان بین المللی و داوران خوبی هم داریم که در کشور حرف های زیادی برای گفتن دارند.

یزدان پناه با اشاره به فعالیت هشت ماهه خود در هیات هندبال کرمانشاه، یادآور شد: در این مدت و با وجود شیوع کرونا و اوج گیری چندباره آن، کلاس‌های آموزشی به صورت مستمر برگزار شده است.

رییس هیات هندبال کرمانشاه ادامه داد: علاوه بر این دوره‌های آموزشی، درخواست برگزاری دوره مربیگری درجه چهار جهانی و درجه یک داوری کشوری نیز به فدراسیون ارائه شده که امیدوارم با آنها موافقت شود.

وی تاکید کرد: سال گذشته تیم نوجوانان کرمانشاه به مسابقات قهرمانی کشور و تیم بزرگسالان نیز به لیگ دسته اول باشگاه‌ها اعزام شدند که تیم لیگی ما تنها به خاطر تفاضل گل کمتر از راه یابی به لیگ برتر بازماند.

یزدان پناه همچنین از جذب ۱۶۰ میلیون تومان بودجه طی هشت ماه اخیر برای هیات هندبال خبر داد و گفت: عمده آن برای اعزام های صورت گرفته و دوره های آموزشی برگزار شده، هزینه شده است.

در ادامه این نشست متین چوگان نایب رییس هیات هندبال کرمانشاه نیز از فعالیت هیات شهرستان های کرمانشاه، روانسر، جوانرود، سرپل ذهاب، کنگاور و هرسین خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان سال این تعداد به ۱۰ تا ۱۱ شهرستان برسد.

وی با اشاره به رکود هندبال بانوان در کرمانشاه طی سال‌های گذشته، گفت: در ماه های اخیر تلاش کردیم تا این رشته ورزشی میان بانوان را نیز فعال کنیم که اقدامات خوبی هم صورت گرفته است.

چوگان اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه‌هابی که پیش رو داریم برگزاری دوره استعدایابی در رده های سنی پایه است که برای این کار منتظر بازگشایی مدارس هستیم.

نایب رییس هیات هندبال کرمانشاه از فعالیت بیش از ۱۱۵ هندبالیست خانم در سطح استان نیز خبر داد و یادآور شد: با فروکش کردن کرونا و بازگشایی احتمالی مدارس از مهرماه قطعا در پایان سال جاری شاهد رشد قابل توجه ورزشکاران سازمان یافته در این رشته خواهیم بود.در پایان این نشست با اهدای لوح و هدیه از خبرنگاران ورزشی تقدیر شد.

منبع:ایرنا

328426